Bookmark radionica u 3.c
Autor: Vesna Benković, 23. 10. 2020.

Kao što je postalo tradicija, već desetu godinu za redom, naša škola u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica, koji traje od 15.listopada do 15.studenog, sudjeluje u međunarodnom projektu razmjene straničnika sa učenicima diljem svijeta "Bookmark exchange".

Stoga je 22.10. u 3.c razredu održana radionica izrade straničnika. (...)

Ovogodišnja tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica je, prigodno, s obzirom na svima nam znanu situaciju, Put do zdravlja i dobrobiti. Najprije su učenici pogledali power point prezentaciju na spomenutu temu, a potom su uspješno sudjelovali u kvizu kojim su utvrdili usvojeno znanje. Bio je to uvod u centralni dio radionice u kojem su učenici izrađivali straničnike koje će primiti njihovi mali kolege iz zemlje partnera. Još nismo doznali koja zemlja nam je ove godine dodijeljena, pa sa nestrpljenjem iščekujemo i tu vijest. Prošlih godina naši su učenici razmjenjivali svoje straničnike sa učenicima iz Irske, Portugala, Italije, Kanade, Indije, Hong Konga... Radionicu je vodila školska knjižničarka Vesna Benković.