Dan sjećanja
Autor: Vesna Benković, 18. 11. 2021.

Učenici naše škole i njihovi nastavnici obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. (...)

Neka u svim dušama cvjeta ljubav za domovinu!
Neka u svim ljudima kuca srce za slobodu!
Neka u svim domovima svijetli svjetlo za Vukovar!
#dasenikadnezaboravi #dansjećanja #vukovar
Učenici 6. i 7. razreda u tehnici tuša i tempera, pod mentorstvom nastavnice Likovne kulture Ivančice Podrhaški, svaki na svoj način, prikazali su simbol obrane i stradanja grada heroja, Vukovarski vodotoranj. Njihove radove možete vidjeti na panoima naše matične škole.
Priče iz Vukovara kao blackout poezija
Iako misli Siniše Glavaševića objedinjene u zbirci Priče iz Vukovara, ne treba reciklirati ili oživljavati, već samo čitati i o njima promišljati, učenici 8.c razreda upravo su u njima pronašli inspiraciju za svoju poeziju tehnikom zacrnjivanja. Blackout poezija nastaje tako da autor u nekom postojećem tekstu zaokruži riječi koje će tvoriti njegovu poeziju, a ostatak zacrni.
Učenici IV. razreda PŠ Čvrstec s učiteljicom Anamarijom Harmicar Puljiz obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje izradom ekoloških lampaš koje su upalili ispred svoje škole.