Igra ne prestaje
Autor: Jerko Barišić, 6. 6. 2011.

Cjelogodišnji projekt  „Igra se nastavlja i nakon prvih 100 godina“,  posvećen stotoj obljetnici rođenja velikoga pjesnika za djecu  Grigora Viteza,  ušao je u svoju završnicu 27. svibnja svečanom proslavom Dana škole. Tog dana organizirali smo niz aktivnosti, a posebno nas je razveselila naša draga prijateljica i uvijek dobrodošla  gošća – Olga Vitez- Babić, kći Grigora Viteza.

Proslava je započela u poštanskom uredu u 15 sati otvorenjem Filatelističke izložbe „Hrvatska književnost“ i  izdavanjem prigodnoga žiga s Vitezovom potpisom. Suradnja naše škole  s Hrvatskom poštom i  Hrvatskim filatelističkim savezom bila je uspješna jer smo u nepuna četiri mjeseca zajedno izdali  dva prigodna žiga u čast Grigora Viteza.    Na ovaj smo način omogućili učenicima  i ostalim posjetiteljima naše škole stjecanje novih znanja  te kroz filatelističku izložbu izvršili promidžbu književnosti preko raznih poštanskih izdanja od maraka, blokova, prigodnih omotnica, žigova pa do naljepnica.

U 16,30 sati pred našom školom, nakon višemjesečnih eko-aktivnosti, svečano je podignuta zelena zastavica čime smo postali dio međunarodne eko-obitelji. Prigodni program vodili su Lorena Dolački iz 6. c i  Marko Kranjčević iz 7. c koji su nas  poveli u šetnju Lijepom Našom i upoznali s njezinom zaštićenom baštinom, a mali folkloraši KUD-a „Tomislav“ sa spletom plesova i igara. Zelenu zastavu ponosno su podigli učenici 6. c razreda: Robert Lončarić i Lorena Dolački. Školski zbor pjesmom „Neka cijeli ovaj svijet“ pozvao je sve nazočne da svojom eko-sviješću i djelovanjem doprinesu kako bi čitava Zemlja postala „livada iz sna“.  Gospodinu Tomislavu Mikuljanu, predstavniku Japanskog veleposlanstva, učenica 7. c Petra Jandrijević uručila je 1000 ždralova, koje su izradili učenici i učitelji naše škole za djecu Japana.  Preuzevši ždralove, pročitao je pismo zahvale japanskoga veleposlanika u Hrvatskoj.

Proslavu smo završili svečanošću u bivšoj kinodvorani gdje su nas voditelji Školskog TV dnevnika Sara Mašek i Petar Senković iz 8. c upoznali sa svim aktivnostima tekuće nastavne godine nizom zanimljivih, raznovrsnih i šaljivih priloga. Učenici Matične i područnih škola pokazali su svima kako u našoj školi igra ne prestaje…

Ivančica Sudinec, Nataša Oreč i Jerko Barišić OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno