Moja prva knjiga
Autor: Marko Šmid, 8. 12. 2010.

U okviru Mjeseca hrvatske knjige održana je svečanost u Knjižnici   Osvnovne škole „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno na kojoj je učenicama i učiteljicama v. d. ravnateljice Nevenka Bajsić predala pohvalnice i priznanja. Pohvalnice su dobile učenice koje su sudjelovale svojim slikovnicama na natječaju „Moja prva knjiga“ u Karlovcu. Među 434 pristigla rada iz cijele Hrvatske dvanaest slikovnica bilo je iz OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno.

Ravnateljica je pohvalila sve sudionike i zahvalila učiteljicama na radu s darovitim učenicima te im uručila priznanja.

Na početku programa učiteljica hrvatskoga jezika Ivančica Sudinec i v. d. ravnateljice Nevenka Bajsić interpretirale su pjesmu Vesne Parun „Ti koja imaš nevinije ruke od mojih“ čime su  odale počast velikoj umjetnici riječi koja je nedavno preminula.

Nakon toga prikazana je kroz prezentaciju završna svečanost u Karlovcu 30. rujna ove godine. Iako sudionici nisu bili tamo, mogli su vidjeti najbolje radove, crteže i naslovnice slikovnica.

Ova će svečanost, nadamo se, biti poticaj darovitim likovnjacima i literarcima za natječaj Moja prva knjiga 2011.

Jerko Barišić OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno