« Travanj 2024 »

Komemoracija i promocija
Autor: Jerko Barišić, 9. 1. 2016.

KUD "Tomislav" Sveti Ivan Žabno organizirao je 11. prosinca u bivšoj kinodvorani u Svetom Ivanu Žabnu komemoraciju za svoga počasnog dugogodišnjeg člana Antuna Tonija Šrameka i promociju njegove knjige "Naše selo naši ljudi 2".

Mirjana Benko predsjednica KUD-a, nakon minute šutnje, nazočne je podsjetila na djelovanje A. T. Šrameka na području etnografije ovoga kraja. Njegov životopis pročitao je Tomislav Hrebak, te na kraju dodao i svoje razmišljanje o  značajnim vrijednostima koje je Toni Šramek tijekom  svog učiteljskog djelovanja zastupao. Njegove publikacije, kroz prezentaciju, predstavio je Jerko Barišić, dok je Zoran Homen govorio o njegovoj knjizi "Naše selo naši ljudi 2". U programu nastupio je Ženski pjevački sastav KUD-a "Tomislav" koji je otpjevao više pjesama primjerenih za ovu priliku, dok je Barica Tutek izvela solo "Ave Marija". Na kraju programa, dragu pjesmu, pokojnom Toniju, "Graničari" otpjevao je Ženski pjevački sastav uz pratnju tamburaša KUD-a "Tomislav". Svi nazočni mogli su uzeti primjerak knjige "Naše selo naši ljudi 2" koje je poklonio njegov sin Vladimir koji je sa svojom suprugom Marinom nazočio komemoraciji i promociji.