« Travanj 2024 »

Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika
Autor: Vesna Benković, Tomislav Hrebak, 10. 3. 2017.

U ponedjeljak, 6. ožujka 2017. godine, u prostorima naše škole, održano je županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika. Zadnji je put naša škola bila domaćin županijskog natjecanja u školskoj godini 2014./2015.

Na početku natjecanja održan je uvodni program: himna u izvedbi školskog zbora, "Superjež" – igrokaz dramske skupine nižih razreda pod vodstvom Nevenke Bajsić, "Neka cijeli ovaj svijet" u izvedbi školskog zbora s duetom Anamarije Ištvanić i Patricije Tadić.

Samo natjecanje trajalo je od 10,00 do 11,30, nakon čega su proglašeni privremeni rezultati natjecanja koji se tijekom žalbenog roka nisu promijenili pa je uslijedio za goste pripremljen ru našu su školu predstavljali Matej Podgajski i Lucija Burić, oboje u kategoriji sedmih razreda.

Matej Podgajski osvojio je drugo mjesto (Bravo, Matej!J), a Lucija Burić peto mjesto.  Svaki učenik koji je sudjelovao u natjecanju dobio je pohvalnicu za sudjelovanje, a mentorima su uručene prigodne zahvalnice.

Prilikom proglašenja najboljih učenika svaki je učenik za osvojeno jedno od prvih triju mjesta odmah dobio i zasluženu diplomu, kao i lijepu malu knjižicu u kojoj je na prvoj stranici pisao naziv natjecanja, a na posljednjoj ime naše škole i datum održavanja natjecanja; te je knjižice izradila naša likovnjakinja Ivančica Podhraški.

Mentori nagrađenih učenika dobili su, uz zahvalnice, i prigodnu omotnicu izrađenu za 230. obljetnicu smrti Josipa Ruđera Boškovića, koja se 13. veljače ove godine obilježila izdavanjem prigodnog žiga i spomenute omotnice u našem poštanskom uredu u Svetom Ivanu Žabnu.

Poredak osvojenih mjesta je bio sljedeći: među srednjoškolcima, prva su mjesta osvojili učenici Gimnazije Fran Galović. U kategoriji prvog razreda prvo je mjesto osvojila Patricija Mijatović, u kategoriji drugog razreda Marija Novoselec, u kategoriji trećeg razreda Ivona Matovina i u kategoriji četvrtog razreda Katarina Šimunić.

Među učenicima sedmih razreda  prvo su mjesto, sa 79 bodova podijelile Marta Knežević iz OŠ Ljudevita Modeca i Dunja Svržnjak iz OŠ Koprivnički Bregi.

Treće mjesto je sa 74 boda osvojio Matej Podgajski iz naše osnovne škole.

U konkurenciji osmih razreda, prvo mjesto je osvojila Kristina Golec iz OŠ Kalnik. Slijedile su ju Marta Kunštić iz OŠ Đuro Ester te Sara Tetec iz OŠ Braća Radić.

Organizacija natjecanja ponovno je bila na visokom novou, što su prepoznali i pozitivno vrednovali i naši gosti, natjecatelji i njihovi mentori; natjecanje je slijedilo predviđeni vremenik i domaćini su se trudili biti dobri domaćini te im je to i uspjelo.