« Travanj 2024 »

Sveti Nikola u pošti
Autor: Jerko Barišić, 8. 12. 2018.

U veselom ozračju 6. prosinca ove godine, u Poštanskom uredu Sveti Ivan Žabno, predstavljen je prigodni poštanski žig i niz prigodnih omotnica posvećenih najomiljenijem kršćanskom svetcu, Svetom Nikoli. U okviru svečanog programa nastupili su učenici prvog razreda OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno recitacijama, plesom i pjevanjem, pod vodstvom svoje učiteljice Mirele Tuk. Prigodni žig i omotnice dizajnirao je prof. Zoran Cvetković, voditelj Filatelističke grupe, čiji su članovi također nazočili ovoj svečanosti. Prigodne omotnice s prigodnim žigom poslane su mnogim ustanovama i pojedincima. Prostor i pomoć pružile su djelatnice Pošte, Klaudia Mršić i Ana Golubić.

Iako je bio mali prostor, izvođači su se dobro snašli i razveselili sve nazočne, među kojima je bilo najviše njihovih roditelja. Vrhunac slavlja dogodio se nakon što se Sveti Nikola uspio susresti i podijeliti poklone učenicima područnih škola. Naravno, Svetom Nikoli pridružio se i Krampus. Sveti Nikola je zahvalio učenicima na dobrodošlici, pohvalio ih zbog njihova vladanja i uspjeha, fotografirao se skupno i pojedinačno s djecom i ostalima te se uputio u OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno, gdje je ispred uređenih panoa posvećenih njemu, podijelio poklone predškolcima i svim učenicima nižih razreda. Pozdravio se i otišao drugoj djeci donijeti darove.