« Ožujak 2024 »

Natjecanje u znanosti
Autor: Vesna Benković, 17. 12. 2019.

Naši mali znanstvenici Petra Burić, Lucija Kušter i Karlo Palatinuš pod vodstvom mentorica profesorica Tanje Horaček i Nataše Šmid, sudjelovali su 14.12. 2019. na 1. Znanstvenom turniru u organizaciji Osnovne škole Ljudevita Modeca u Križevcima.

Osvojili su brončanu medalju u konkurenciji od jedanaest timova koji su okupljali učenike s područja bivše Općine Križevci. Turnir je organiziran u svrhu promoviranja znanosti te su učenici kao timovi rješavali tri eksperimentalna zadatka iz područja kemije, fizike i biologije i kviz od pedeset pitanja.

Uspjeh je još i veći ako znamo da je naš tim po broju bodova nakon regularnog dijela natjecanja dijelio drugo mjesto s ekipom Osnovne škole Ljudevita Modeca te nakon dramatičnog pripetavanja završili brončani.

Ovo je velik uspjeh za naše učenike i mentore s obzirom da su se naši učenici tek ove školske godine po prvi puta susreli sa samostalnim eksperimentiranjem u nastavi budući da do sada nismo imali uvjete za takav način rada. Moramo pohvaliti i organizatore koji su odradili velik posao kako bi natjecanje bilo zanimljivo i kako bi se svi timovi osjećali kao pravi znanstvenici. Potrudili su se da svi sudionici budu nagrađeni za svoj trud, a oni malo više uspješni su dobili medalje i poklone. Bilo je lijepo biti dio ovog događaja. Bilježimo se i za iduću godinu.

Nataša Šmid, prof.