« Travanj 2024 »

0. 7:15 - 8:00 12:25 - 13:10
1.  8:oo - 8:45 13:15 - 14:00
2. 8:50 - 9:35 14:05 - 14:50
  9:35 - 9:50 (veliki odmor) 14:50- 15:05 (veliki odmor)
3 9:50 - 10:35 15:05 - 15:50
4 10:40 - 11:25 15:55 - 16:40
5 11:30 - 12:15 16:45 - 17:30
6. 12:20 - 13:05 17:35 - 18:20

Božićna radionica u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci
Autor: Nevzeta Zdunić, 3. 12. 2015.

Svake godine učenici naše škole tradicionalno sudjeluju u božićnoj radionici koju realiziramo u suradnji s Centrom za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci pod vodstvom defektologinje Nevzete Zdunić te u suradnji s učiteljicama razredne nastave.
U nastavku donosimo dojmove učenika sudionika 5.a. razreda s održanih radionica.

Božićna radionica u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci – društveni rad

3. prosinca 2015. sastanak je bio zakazan pred školom. Gospođa Nevzeta, školska defektologinja, vodila nas je tog dana u posjet djeci s poteškoćama u razvoju u Križevce. Viktorija, Barbara, Valentina i ja išle smo automobilom gospođe Nevzete. Matija, Vanesa, Viktorija i Ivana išle su automobilom tete Viktorije i Vanese, a Elenu, Marija, Roberta i Valentina odvezao je Robertov tata.
Kada smo došli u Križevce, dočekala nas je jedna gospođa koja nam je ispričala o ustanovi. Podijelili smo se u grupe. Susreli smo se s Matijinom i Valentininom bivšom razrednicom Suzanom Lukačić. Upoznali smo nove prijatelje: Kiku, Antonija, Petru, Kikinu mamu i Petrinu strinu. Izrađivali smo ukrase za bor. Naša grupa je radila sobove, snjegoviće, patuljke i oblike Djeda Božićnjaka. Uslijedio je veliki odmor pod kojim smo oprali ruke i jeli. Na odmoru smo upoznali još jednu djevojku, Barbaru. Po završetku izrade ukrasa, zajedno smo okitili bor tim istim ukrasima. Bor je izgledao krasno. Neki su se i fotografirali kako bi zabilježili taj trenutak. Na kraju smo dobili sok i kekse te se vratili u školu u Sveti Ivan Žabno.
Svima nam je bilo lijepo i zabavno. Učiteljica Suzana Lukačić nas je pohvalila.
                                       Glorija Dvorski 5. a OŠ „Grigor Vitez“ Sv. Ivan Žabno

3. prosinca 2015. se u Križevcima u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju održavala radionica u kojoj smo sudjelovali moji prijatelji i ja. Izrađivali smo božićne ukrase. Rasporedili su nas u nekoliko grupa u razne učionice. Tamo je bilo mnogo pribora kojim smo mogli izrađivati ukrase.
U mojoj grupi bili su: Elena, Vanesa i ja, sedmero djece s posebnim potrebama, tri učiteljice te logopedinja iz vrtića, teta Ozana. Na početku radionice, djeca su se malo sramila nas kao i mi njih.  U mojoj grupi bilo je šest dječaka te djevojčica Barbara. Malo po malo, izradili smo mnoštvo ukrasa. Kada je zazvonilo, svaka grupa donijela je sve svoje ukrase kojima smo okitili veliko božićno drvce. Poslije ukrašavanja, počastili su nas keksima i sokom.
Provedeno vrijeme s tom djecom u tom radnom okruženju, brzo je proletjelo i morali smo se pozdraviti te krenuti u svoju školu na nastavu. Bilo mi je drago što sam posjetio „školu“ drugačiju od svoje i upoznao nove prijatelje. To je bilo naše malo putovanje u Križevce.
                                Robert Božičković 5. a OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Gospođa Nevzeta Zdunić, školska defektologinja, obavijestila nas je kako će se 3. prosinca 2015. organizirati posjet osobama u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju u Križevcima. Tako je i bilo. Nekoliko mojih prijatelja i ja  uputili smo se u Križevce zajedno s gospođom Nevzetom. Kada smo stigli, rasporedila nas je žena koja tamo radi po razredima. Upoznali smo nove prijatelje i pomogli smo im napraviti ukrase za bor. Kada smo bili gotovi s ukrasima, predstavili smo ono što smo napravili. Nakon toga, okitili smo bor i vratili se u svoju školu.
Bilo mi je jako lijepo. Jedva čekam sljedeći put kad ćemo opet ići tamo.
                                    Ivana Kokotec 5. a OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Bio je to četvrtak, 3. prosinca 2015. godine. Glorija, Matija, Mario, Barbara te još neki prijatelji i ja posjetili smo ustanovu u koju idu djeca s posebnim potrebama. Došavši tamo, podijelili su nas u grupe. Svaka grupa bila je u jednoj učionici u kojima smo izrađivali ukrase za božićno drvce koje smo poslije zajedno okitili. Jako sam se lijepo zabavila u Centru, čak sam vidjela jednu djevojčicu koju poznajem.
                                Valentina Brestak 5. a OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Tog čevrtka, 3. prosinca 2015. moji prijatelji i ja najprije smo došli pred OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno, a zatim smo otišli u Križevce do Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju. Kad smo stigli, podijelili smo se u grupe. Valentina i ja doživjele smo iznenađenje. Radile smo s bivšom učiteljicom Suzanom. Izrađivali smo božićne ukrase i čestitke zajedno s djecom koja imaju poteškoće u razvoju. Upoznali smo Kiku, Petru i Antonija. Svi smo složno surađivali te izradili puno ukrasa kao što su: snjegovići, sobovi, vilenjaci na štapićima za sladoled...Kada smo ispunili kutiju ukrasima, učiteljice koje su s nama radile u našoj skupini, predstavile su drugima naš rad. Poslije toga smo se još malo zajedno podružili te krenuli nazad u školu. Ostatak dana je prošao kao i svaki drugi dan.
                                Matija Lovreković 5. a OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno