Liga protiv raka vrata maternice
Autor: Vesna Benković, 3. 10. 2024.

Liga protiv raka Koprivničko-križevačke županije i ove godine je nastavila sa projektom „Spriječimo rak vrata maternice“. U srijedu, 2. listopada 2024. u našoj školi je održano edukativno predavanje za roditelje o infekciji humanim papiloma virusom (HPV) koji kod djevojčica može dovesti do raka vrata maternice.(...)

Dobrim mjerama prevencije rak vrata maternice može se sasvim spriječiti. Metode primarne prevencije su edukacija i cijepljenje protiv HPV infekcije. Cijepljenje je dobrovoljno.

Nazočni roditelji su sa zanimanjem pratili predavanje koje je održao ginekolog dr. Dimče Sertić.

Sanda Uremović, pedagoginja