preskoči na sadržaj
Popis lektire 1.-8. razreda

***Djela s popisa obavezna za čitanje istaknuta su crvenom bojom***

1.RAZRED   (izabrati 4 djela, obavezno prvo)

BAJKE; Jacob i Wilhelm Grimm (izbor)

MALE PRIČE O VELIKIM SLOVIMA; Zvonimir Balog

A ZAŠTO NE BI; Grigor Vitez

TRI MEDVJEDA I GITARA; Ljudevit Bauer

KAKO SANJAJU STVARI ili PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA; Sunčana Škrinjarić

PALE SAM NA SVIJETU; Jens Sigsgaard

BAŠ SE VESELIM ili ZNAŠ LI I TI ili DA SAM ODRASTAO ili KAKO DA ODGOVORIM; Ewa Janikovszky

HRABRICA ili ZDENKO SLOVOJED ili SLIKOPRIČE ili LETEĆI GLASOVIR ili PETRA UČI PLIVATI; Željka Horvat-Vukelja

KAKO SE GLEDA ABECEDA; Sonja Zubović

ŽIVOTINJSKA ABECEDA; Ivanka Borovac

IDI PA VIDI; Stanislav Femenić

JEŽEVA KUĆICA; Branko Ćopić

DOME, SLATKI DOME; Svjetlan Junaković

FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO; Jean-Baptiste Baronian

NEMAŠ POJMA, GRIZLIJANE; Ana Đokić-Pongrašić


2.RAZRED  (izabrati 5 djela, obavezno prvo)

BAJKE (izbor); Hans Christian Andersen

GRGA ČVARAK; Ratko Zvrko

POŠTARSKA BAJKA; Karel Čapek

PINOKIO; Carlo Collodi

MEDO WINNIE ZVANI POOH; Alan Alexander Milne

STANARI U SLONU; Dubravko Horvatić

PISMO IZ ZELENGRADA; Nevenka Videk

BOŽIĆNA BAJKA ili PRONAĐENO BLAGO ili NEBESKE BARKE; Nada Iveljić

POŠTAR ZEKO BRZONOGI ili PRAŠNJAVKO ili KJEL CRNA LABUD PTICA; Želimir Hercigonja

PLAVO NEBO ili CICONIA CICONIA; Andrea Peterlik-Huseinović

ANICA I SPORTSKI DAN ili ANICA I ČAROBNICA LILI; Desa Muck

DJECO, LAKU NOĆ (izbor); Ela Peroci

MALE LJUBAVI; Ivica Bedanjac

SRETNE PRIČE; Milka Željeznjak

MIŠ; Božidar Prosenjak

GENERAL KIRO MIŠ; Hrvoje Kovačević

DJEČAK U ZVJEZDANIM ČIZMAMA; Larisa Mravunac

BAJKE (izbor); Charles Perrault

SRETNI CVRČAK; Nada Zidar-Bogadi


3. RAZRED (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

VLAK U SNIJEGU; Mato Lovrak

ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA; Ivana Brlić-Mažuranić

MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE; Luko Paljetak

BIJELI JELEN; Vladimir Nazor

GRIČKI TOP; Dubravko Horvatić

DNEVNIK PAULINE P. ili DRUGI DNEVNIK PAULINE P.; Sanja Polak

NEMAM VREMENA ili E BAŠ MI NIJE ŽAO ili

HOĆU I JA; Sanja Pilić

LUDI KAMEN; Stanislav Femenić

PRIPOVIJEST O DOKTORU DOLITTLEU; Hugh Lofting

ŠESTINSKI KIŠOBRAN ili ČUVARICE NOVIH KROVOVA; Nada Iveljić

SIJAČ SREĆE; Božidar Prosenjak

PUTOVANJE PLAVE STRIJELE ili ČIPOLINO; Gianni Rodari

HRVATSKE NARODNE BAJKE

PETAR PAN; James M. Barrie

JURNJAVA NA MOTORU; Slavko Kolar

ČAROBNJAK IZ OZA; Frank Lyman Baum

MALI VODENJAK ili MALA VJEŠTICA; Otfried Preussler

PAUKOVA MREŽA; Elwyn Brooks White

ČAĐEVE ZGODE; Dragutin Horkić

BASNE (izbor)


4. RAZRED (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

REGOČ I ŠUMA STRIBOROVA; Ivana Brlić-Mažuranić

DRUŽBA PERE KVRŽICE; Mato Lovrak

DUH U MOČVARI ili LJUBIČASTI PLANET ili IZUM PROFESORA LEOPOLDA ili BAKRENI PETAR ili TAJNA ZELENE PEĆINE ili IGRAČKE GOSPOĐE NADINE; Anto Gardaš

EMIL I DETEKTIVI ili TONČEK I TOČKICA ili LETEĆI RAZRED ili BLIZANKE; Erich Kastner

TAJNA RIBLJEG OKA ili TAJNA MAČJE ŠAPE ili TAJNA TUŽNOG PSA ili TAJNA GRADITELJA STRAHA ili TAJNA ZLATNOG ZUBA; Hrvoje Kovačević

PETRICA KEREMPUH; Slavko Mihalić

BAMBI; Felix Salten

KNJIGA O DŽUNGLI; Rudyard Kipling

KLJUČIĆ OKO VRATA; Nikola Pulić

SNIJEG U SPLITU; Matko Marušić

HEIDI; Johanna Spyri

ZLATNI DANCI; Jagoda Truhelka

MOJA ZLATNA DOLINA; Zlata Kolarić-Kišur

BIJEG U KOŠARI ili KLOPKA ZA MEDVJEDIĆA; Maja Gluščević

TKO VJERUJE U RODE JOŠ; Nada Mihoković-Kumrić

BUM TOMICA; Silvija Šesto

MAMA JE KRIVA ZA SVE; Zoran Pongrašić

EKO EKO; Hrvoje Hitrec

PAS ZVAN GOSPODIN BOZZI; Istvan Bekeffi

ESPEREL, GRAD MALIH ČUDA; Sanja Lovrenčić

PIPI DUGA ČARAPA ili RONJA RAZBOJNIČKA KĆI ili RAZMO U SKITNJI; Astrid Lindgren

JA MAGARAC ili PUSA OD KRAMPUSA ili NEVIDLJIVA IVA ili ZMAJEVI I VUKODLACI; Zvonimir Balog

FERDINAND VELIČANSTVENI; Ludwik Jerzykern

NEOBIČNI DOŽIVLJAJI PTIĆA SOVIĆA; Anton van de Velde


5. RAZRED (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

UZBUNA NA ZELENOM VRHU ili KOKO U PARIZU ili KOKO I DUHOVI ili ZAGONETNI DJEČAK ili LAŽEŠ, MELITA ili DOMAĆA ZADAĆA; Ivan Kušan

ŠALJIVE NARODNE PRIČE

JUNACI PAVLOVE ULICE; Ferenc Molnar

STRAH U ULICI LIPA ili TIKI TRAŽI NEZNANCA ili POSADA OKLOPA VLAKA ili SUVIŠAN U SVEMIRU; Milivoj Matošec

PJESME; Grigor Vitez

NIKICA; Sempe/Goscinny

SRETNI DANI ili KAKO JE TATA OSVOJIO MAMU ili ZALJUBLJEN DO UŠIJU; M. Gavran

POČETAK PLOVIDBE ili ČUDNOVATA ISTINA ili ZABRANJENA VRATA ili VELIKI ZAVODNIK ; Zlatko Krilić

MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA; Sanja Pilić

ZELENI TIGAR ili PETLJA ili TROJICA U TRNJU; P. Pavličić

ZOV LABIRINTA ili MREŽA JE BAČENA ili BIJEG S MREŽA; Michael Coleman

TAJNA GORNJEGA GRADA ili FRKA U ŠČITARJEVU ili MUKI; Tihomir Horvat

DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYA FINNA ili DOŽIVLJAJI TOMA SAWYERA;Mark Twain

PUT U SREDIŠTE ZEMLJE ili PUT OKO SVIJETA ZA 80 DANA ili 20000 MILJA POD MOREM; Jules Verne

PAUNAŠ; Tito Bilopavlović

FINKA FI; Maja Brajko-Livaković

BAJKA O RIBARU I RIBICI; Aleksandar Puškin

BASNE (izbor)

LJUBAVNI SLUČAJ MAČKA JOJE; Branka Primorac

CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE; Roald Dahl

JIM GUMB I STROJOVOĐA LUCAS; Michael Ende

ISTINA I LJUBAV; IVAN Cankar

TIMPETILL (GRAD BEZ RODITELJA); Henry Winterfeld

MATKO NA ŠTAKAMA; Hrvoje Hitrec

MIRON U ŠKRIPCU ili FILIP DJEČAK BEZ IMENA; Anto Gardaš

LEGENDE O KRISTU; Selma Lagerlöf


6. RAZRED (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

PRIČE IZ DAVNINE (osim Šume Striborove i Regoča); Ivana Brlić-Mažuranić

MALI RATNI DNEVNIK; Stjepan Tomaš

POVJESTICE; August Šenoa

ZAGREBAČKA PRIČA; Blanka Dovjak-Matković

KRALJEVIĆ I PROSJAK; Mark Twain

KROZ PUSTINJU I PRAŠUMU; Henryk Sienkiewicz

TAJNA OGRLICE SA SEDAM RUBINA; I. Šajatović

VELEBITSKE VILIN STAZE; Snježana Grković-Janović

ČVRSTO DRŽI JOY-STICK; Josip Cvenić

TWIST NA BAZENU; Jadranko Bitenc

POLJUBIT ĆU JE USKORO, MOŽDA; Šime Storić

KONRAD, DJEČAK IZ LIMENKE ili OLFI MEĐU ŽENAMA; Christine Nostlinger

ROGAN ili MIŠKO; Vlatko Šarić

VELI JOŽE; Vladimir Nazor

JUNAČINA MIJAT TOMIĆ; Dubravko Horvatić

DOLAZAK HRVATA; Milutin Majer

PSIMA ULAZ ZABRANJEN; Melita Rundek

GULLIVEROVA PUTOVANJA; Jonathann Swift

PISMA IZ MOGA MLINA; Alfonse Daudet

WAITAPU ili OPERACIJA STONOGA; Joža Horvat

MALI LORD; Frances Hodgson Burnett

TRIČAVE PJESME; Pajo Kanižaj

BAJKA O VRATIMA; Danijel Dragojević

TAJNI LEKSIKON; Želimir Hercigonja

KRONIKE IZ NARNIJE (izbor); C. S. Lewis

SRETNI KRALJEVIĆ; Oscar Wilde

MAKSIMIRCI; Nikola Pulić


7. RAZRED (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

DIVLJI KONJ; Božidar Prosenjak

SMOGOVCI; Hrvoje Hitrec

PRIPOVIJETKE; Vladimir Nazor

PJESME; Dobriša Cesarić

BIJELI KLAUN; Damir Miloš

GUMI-GUMI; Zoran Pongrašić

MATURALAC; Branka Primorac

SPORTSKI ŽIVOT LETEĆEG MARTINA ili BALKANSKA MAFIJA ili MARTIN PROTIV CIA-e I KGB-a; Dubravko Jelačić-Bužimski

OLIVER TWIST; Charles Dickens

POVRATNIK ILI SAN BEZ UZGLAVLJA; Ićan Ramljak

ČUVAJ SE SENJSKE RUKE; August Šenoa

DUGA; Dinko Šimunović

OTKLJUČANI GLOBUS; Pero Zlatar

PROZOR ZELENOG BLJESKA ili MIRAKUL OD MORA; Zvonko Todorovski

ČUJ, PIGI, ZALJUBILA SAM SE; Branka Kalauz

MIRIS KNJIGE; Jadranka Klepac

POTRAŽI ME ISPOD DUGE; Bernard Jan

ROBINSON CRUSOE; Daniel Defoe

DOBRI DUH ZAGREBA; Pavao Pavličić

DNEVNIK MALOG PERICE; Vjekoslav Majer

TAJNI DNEVNIK ADRIANA MOLEA ili NOVI JADI ADRIANA MOLEA; Sue Towsend

IZ VELEGRADSKOG PODZEMLJA; Vjenceslav Novak

OTOK PLAVIH DUPINA ili CARU CAREVO; Scott O'Dell

NAJLJEPŠE PRIČE KLASIČNE STARINE; Gustav Schwab

ŽELIŠ LI VIDJETI BIJELE LABUDOVE ili BIJELI PATULJAK ili LUTKE S DUŠOM; Nada Iveljić

DJEVOJČICA IZ AFGANISTANA; Deborah Ellis

LASTIN REP; Nada Mihoković-Kumrić

IZBOR PROZE I POEZIJE O DOMOVINSKOM RATU


8. RAZRED (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

ALKAR; Dinko Šimunović

BREZA; Slavko Kolar

SREBRNE SVIRALE; Dragutin Tadijanović

STARAC I MORE; Ernest Hemingway

PROSJAK LUKA ili BRANKA; August Šenoa

DNEVNIK ANE FRANK

KOD KUĆE JE NAJGORE; Ephraim Kishon

DON OD TROMEĐE ili ZLATNA VUGA; Višnja Stahuljak

KĆI LOTRŠĆAKA; Marija Jurić Zagorka

ULICA PREDAKA ili ČAROBNI PROSJAK; S. Škrinjarić

MOR; Đuro Sudeta

ROMEO I JULIJA; William Shakespeare

MEĆAVA; Pero Budak

DEBELA ili VANDA ili TKO JE UBIO PAŠTETICU; S. Šesto

BILJEŠKE JEDNE GIMNAZIJALKE; Nada Mihelčić

KAD POBIJEDI LJUBAV; Maja Brajko Livaković

O MAMAMA SVE NAJBOLJE ili SASVIM SAM POPUBERTETIO; Sanja Pilić

PRAVDA; Vladan Desnica

TIJESNA ZEMLJA; Mate Balota

SIROTA ili ZAČUĐENI SVATOVI; Eugen Kumičić

DEŠTINI I ZNAMENJE; Tomislav Milohanić

DJETINJSTVO; Miroslav Krleža

PRIPOVIJETKE; Ivan Goran Kovačić

SADAKO HOĆE ŽIVJETI; Karl Bruckner

GRAND HOTEL; Josip Laća

LEGIJA STRANACA ili RANI DANI ili NE DAO BOG VEĆEG ZLA; Goran Tribuson

KRIK; Zlatko Krilić

POKAJNIK; Milena Mandić

MALI PRINC; Antoine de Saint Exupery

GALEB JONATHAN LIVINGSTON; Richard Bach

KUĆA ŠKORPIONA; Nancy Farmer

SVE ZBOG JEDNOG DJEČAKA; Nick Hornby

MOMO ili BESKRAJNA PRIČA; Michael Ende 

Kalendar
« Studeni 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji


Raspored zvona
 

 

SAT PRIJE PODNE POSLIJE PODNE
0. 7:15 - 8:00 12:25 - 13:10
1.  8:oo - 8:45 13:15 - 14:00
2. 8:50 - 9:35 14:05 - 14:50
  9:35 - 9:50 (veliki odmor) 14:50- 15:05 (veliki odmor)
3 9:50 - 10:35 15:05 - 15:50
4 10:40 - 11:25 15:55 - 16:40
5 11:30 - 12:15 16:45 - 17:30
6. 12:20 - 13:05 17:35 - 18:20

 


Oglasna ploča

Tražilica



Korisni linkovi
Školstvo

Dnevni tisak

Časopisi


Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja

Arhiva dokumenata




preskoči na navigaciju