Prijem prvog razreda u knjižnicu
Autor: Vesna Benković, 6. 11. 2020.

Ovogodišnji prijem prvog razreda u knjižnicu, zbog izvanrednih uvjeta, bio je održan u razredu. Dvosatna radionica u kojoj su se izmjenjivali igra i učenje, započelo je igrom "Leti, leti" u kojoj su učenici govorili čemu je u knjižnici mjesto, a čemu ne. (...)

Nakon odgledane power point prezentacije u kojem su učenici mogli naučiti razliku između knjižare i knjižnice, što se sve nalazi i što se sve može raditi u školskoj knjižnici, te kako treba postupati sa knjigama, učenici 1.c su od dobivenih slova slagali riječi. Zatim su poslušali priču o caru Debeljku koji je samovoljno mijenjao riječi. Učenici su se složili da nitko nema pravo mijenjati ili ukidati slova jer se time mijenja i njihovo značenje.

Na kraju su izradili svoj prvi kutni straničnik i zasladili se bombončićima. Radionicu je vodila školska knjižničarka Vesna Benković.