Međunarodna smotra
Autor: Karlo Pandur, 22. 12. 2021.

Ove godine naša škola se uključila u međužupanijski edukativno prezentacijski projekt „Pjevaj, sviraj, pleši“ koji je zamišljen kao poticaj na bavljenje glazbenim stvaralaštvom kod djece i mladih.  Sama značajka projekta je i razmjena iskustava kroz prezentiranje učeničkih ostvarenja. Smotra je bila međunarodnog karaktera s temom tradicijske kulture.

Naše mjesto (Sveti Ivan Žabno)  poznato je po očuvanju tradicijske kulture i vrlo je uspješno kroz godine prezentirano i na međunarodnoj pozornici kroz rad kulturno-umjetničkog društva.

Nastavljajući u tom smjeru odlučili smo se uključiti u gore navedeni projekt prezentirajući nama najznačajniji datum u godini, a to je blagdan Svetog Ivana u mjesecu lipnju. Prikazali smo dio običaja koji su vezani uz blagdan.

U projektu su sudjelovale plesna i tamburaška skupina naše škole pod voditeljskom palicom učiteljice glazbene kulture prof. Višnjice Radić.

Izvedbu možete vidjeti klikom na sljedeću poveznicu:

Potrebno je preuzeti video. Preuzimanje traje svega nekoliko minuta.