"Anne Frank - povijest za sadašnjost"
Autor: Vesna Benković, 29. 1. 2024.

Učenici 7.b, 8.a i 8.c posjetili su putujuću izložbu "Anne Frank - povijest za sadašnjost" u Koprivnici uz Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta (27.1.) (...)

Izložba je jedna od najpoznatijih svjetskih edukativnih izložbi na temu Holokausta i ljudskih prava. Osmišljena je sredinom 90.-ih godina 20. stoljeća s ciljem da što više ljudi virtualno posjeti Kuću Anne Frank u Amsterdamu gdje su se Anne Frank i još sedmero ukućana skrivali od nacista tijekom dvije godine, od 1942. do 1944. godine.
Izložba je stigla u Osnovnu školu „Đuro Ester“ te na tridesetak izložbenih panela donosi brojne detalje iz života židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata. Sadrži šest panela koji se bave i lokalnom poviješću.
Izložba je ostvarena u sklopu projekta Povijest za svijest, a organizatori su Hrvatska edukacijska i razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja (HERMES) i Kuća Anne Frank iz Amsterdama.
Učenike su kroz izložbu vodili posebno educirani učenici Osnovne škole „Đuro Ester“, volonteri na izložbi.
Nataša Oreč i Ivančica Sudinecazvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja (HERMES) i Kuća Anne Frank iz Amsterdama. Učenike su kroz izložbu
Nataša Oreč i Ivančica Sudinec