Predškolci u knjižnici
Autor: Vesna Benković, 7. 2. 2024.

5.veljače su učenice 6.c razreda Tena Gotić, Lucija Matušin, Jelena Viavegh i Sanela Blažević te 7.b razreda Petra Viavegh održale predstavu pantomime na adaptirani tekst priče „Žabica djevojka“ uzet iz knjige „Ilustrirane hrvatske bajke“.(...)

Svojim pokretima i pokojim pitanjem, nastojale su uvući buduće učenike naše škole u svijet mašte kroz priču. Nakon održane predstave, učenice su razgovarale sa polaznicima predškole, postavljajući im pitanja vezana uz viđeno, ali i uz to koliko im se inače čitaju priče. Na posljetku su učenici, animirani od svoje učiteljice Katarine Rožman, svoje dojmove o predstavi prenijeli u likovne radove.

Tekst „Žabica djevojka“ je adaptirala, a i cijelo događanje  pripremila knjižničarka Vesna Benković, u suradnji sa učiteljicom Katarinom Rožman. Cilj događanja je bio upoznati najmlađe sa knjižnicom, te stvarati kod njih interes za slušanje, a kasnije i za čitanje priča. Opći zaključak je bio da bi se djeci trebale čitati priče jer one razvijaju njihovu maštu i stvaraju buduće čitatelje.

Vesna Benković, knjižničarka