Županijsko natjecanje _✨Čitanjem do zvijezda_ ✨
Autor: Vesna Benković, 1. 3. 2024.

U četvrtak, 29. veljače 2024. održana je u Đurđevcu županijska razina Natjecanja u znanju i kreativnosti _Čitanjem do zvijezda_ .(...)

Nacionalni je to projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja za osnovne i srednje škole koji se provodi već 15. godinu. Tema ovogodišnjeg natjecanja je _Čitam, mislim, razgovaram._ Zadatak je bio pročitati tri knjige: _Moja baka je zmaj_ Melite Rundek, _Trči, ne čekaj me..._ Bojane Meandžije i _Zeleni pas_ Nade Mihelčić.

Natjecanje se sastoji od dviju kategorija. Ekipu koja je rješavala *kviz znanja* činili su *Tena Dabić, Noa Bakar i Luka Trbušek* , a *Matea Žunić* autorica je *kreativnog uratka* s kojim je predstavila našu školu.

_Kvizaši_su zauzeli 11. mjesto, a Matea je osvojila izvrsno *drugo mjesto* te će našu školu predstaviti u svibnju na *državnoj razini* natjecanja u Čakovcu.

Učenike su za natjecanje od rujna pripremale naša knjižničarka Vesna Benković i učiteljica hrvatskoga jezika Ivančica Sudinec.

Čitanje je u našoj školi uvijek IN. Čestitamo našim učenicima i njihovim mentoricama.

#čitanjemdozvijezda #čdz2024

Ivančica Sudinec, učiteljica hrvatskoga jezika