Pripovijedamo naše priče
Autor: Vesna Benković, 20. 3. 2024.

Povodom Svjetskog dana pripovijedanja, objavljujemo slikovnicu učenika 4.c razreda.(...)

Naime, kao priprema za radionicu, učenici su sa svojim bakama, prabakama i starijim susjedima razgovarali o prijašnjem načinu života i običajima. Svoje razgovore su ili zapisali ili snimili, te prezentirali ostatku razreda, zajedno sa starim predmetima koje su donijeli od kuće.

Na radionici im je predstavljena slikovnica „Selo moje bake“, Krunoslava Puškara. Slikovnica ovog Križevčanina opisuje način života iz mladosti njegove bake, usporedo na književnom i zavičajnom jeziku/narječju.

Nadahnuti ovim pripovijedanjima, učenici su pisali svoje priče i likovno se izražavali. Od njihovih uradaka stvorena je digitalna slikovnica koju možete prelistati ovdje: https://app.bookcreator.com/library/-NqlNRZjgf4RZTRadeCS/d6jkIUCoSwSZyZ0tcfmw1zPWB7o2/2lYvFUGSSgmajHct9CFf8A

Radionicu je osmislila i animirala knjižničarka Vesna Benković, u suradnji sa učiteljicom Nevenkom Bajsić.

Vesna Benković, knjižničarka