Kućice u slonu
Autor: Vesna Benković, 25. 3. 2024.

U sklopu obrade lektire „Stanari u slonu“, u 2. razredu matične škole 22.3. 2024. održana je radionica.(...)

Nakon uspješno pogođene zagonetke, učenici su razgovarali o djelu, a zatim su izrađivali svojeg slona. Slona su nastanili svojim kućicama; sa pravilima ponašanja, sa slikom i imenom i prezimenom autora djela, te sa pitanjima i odgovorima o djelu. U drugom dijelu dvosatne radionice učenici su naizmjence  izvodili kratki igrokaz, nadahnut radnjom iz djela, i pri tom se odlično zabavljali.

Radionicu je osmislila i animirala knjižničarka Vesna Benković, u suradnji s učiteljicom Mirelom Tuk.