Ivana, sretan 150. rođendan!
Autor: Vesna Benković, 25. 4. 2024.

Uz Dan hrvatske knjige (22. travnja) te 150. obljetnicu rođenja velike Ivane Brlić-Mažuranić (18. travnja) učenici 7.b razreda na satovima interpretacije lektirnoga djela predstavili su, prema uputama svoje učiteljice hrvatskoga jezika Ivančice Sudinec, "Priče iz davnine". (...)

To je poznata zbirka priča iz 1916. godine (dopunjena 1926.) kroz koje Ivana pripovijeda o moralu i borbi dobra i zla poučavajući tako o pravim općeljudskim vrijednostima.

Ivanin ćemo rođendan nastaviti slaviti uz još neke aktivnosti tijekom ovoga tjedna, a jedna od njih je i gledanje dokumentarnog filma "U potrazi za Ivanom" Nane Šojlev koji istražuje unutarnji život našeg hrvatskog Andersena kroz Ivanine dnevnike i mnogobrojna pisma koja je ostavila.

Ivančica Sudinec, prof.