Svoj dom se voli

Članovi Dječjeg kazališta "Smješko" iz Zagreba izveli su, 16. listopada ove godine, u bivšoj kinodvorani u Svetom Ivanu Žabnu, predstavu "Ježeva kućica" prema istoimenoj pjesmi Branka Ćopića.

Predstavu su, s velikim interesom, pratili polaznici Male škole,  svi učenici nižih razreda OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno i područnih škola. Predstavi su nazočile i učiteljica svih spomenutih razreda. U  razigranoj i raspjevanoj predstavi  Ježić Ježurka odaziva se  na poziv Lije i dolazi joj na večeru. Lija je željela Ježurku zadržati i na konaku, ali ne uspijeva. Ježić Ježurka želi se vratiti u svoj skromni dom. Nije ju obeshrabrilo ni ruganje Mede, Vuka i Lije. Svoj dom treba voljeti kakav-god bio.

objavio: Jerko Barišić   datum: 16. 10. 2017.