Sveti Nikola u PŠ Sveti Petar Čvrstec

U PŠ Sveti Petar Čvrstec  6. prosinca 2017. godine, povodom blagdana Svetog Nikole, učenici i učiteljice s posebnom radošću i toplinom ugostili su Svetog Nikolu i Krampusa u prostorije svoje škole.

Škola je „odisala“ posebnim ozračjem kojem je pridonosio okićeni bor i maleni kamin. Vrijedni učenici, iako malobrojni, pokazali su da svojim ručicama i marljivošću mogu biti pravi mali domaćini Svetom Nikoli. Učenici i polaznici Male škole priredili su uz pomoć svojih učiteljica priredbu za roditelje, dragog Svetog Nikolu i manje dragog Krampusa. Priredbu su obogatili pjesmom, recitacijama, igrokazom i plesom. Kao nagradu za svoj trud primili su darove koje im je uručio Sveti Nikola. Krampus ovdje nije imao posla jer tako dobru i vrijednu dječicu valja poticati da i sljedeće godine budu još bolji nego što su bili i ove godine.

Ivana Belošević

objavio: Jerko Barišić   datum: 9. 12. 2017.