preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno

Login

Brojač posjeta
Ispis statistike od 15. 9. 2012.

Ukupno: 158729
Ovaj mjesec: 152
Ovaj tjedan: 67
Danas: 26
Poveznice

 

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Projekt o prehrani

     ​                                                                                                   

          

 

 

Pametan obrok za pametnu djecu

Dokumenti za prikaz
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
VAŽNO- obavijest
Autor: Karlo Pandur, 20. 5. 2020.

  Sveti Ivan Žabno, 20. svibnja 2020. 

PREDMET: UPUTE HZJZ I MZO VEZANE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA I RAZREDNU NASTAVU OD 1. DO 4. RAZREDA I RAD S DJECOM S TEŠKOĆAMA KOJA IMAJU POMOĆNIKA U NASTAVI OD 25.SVIBNJA 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

sukladno uputama koje smo dobili 20.svibnja 2020.od Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, moja je dužnost kao ravnatelja Škole da Vas upoznam sa sadržajem tih istih uputa. Najvažnije je da roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19, te da ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima je izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Kada govorimo o organizaciji rada s djecom u školi, preporuka je da se u jednu odgojno-obrazovnu skupinu može uključiti 15-20 učenika/djece (što ne znači da je 20 učenika/djece maksimalan broj po skupini). Treba smanjiti fizički/bliski kontakt djece iz jedne odgojno-obrazovne skupine s drugom djecom, roditeljima druge djece i drugim djelatnicima ustanove. Neophodno je poticati pojačanu higijenu djece, prije svega redovito pranje ruku prije ulaska u učionicu, prije i nakon pripreme hrane, prije jela, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i kada ruke izgledaju prljavo. Na ulazu u školu i ispred razreda bit će postavljeni dozatori s dezinficijensom za dezinfekciju ruku školske djece i odraslih, dok djeca predškolske dobi ne dezinficiraju ruke nego ih češće peru sapunom i vodom. Svaka odgojno-obrazovna skupina boravi u jednoj prostoriji, a preporuka je da se što  više vremena provodi na otvorenom. Prehrana se može organizirati u blagavaonicama po skupinama ili je prehranu moguće organizirati u prostoriji u kojoj borave djeca na način da se hrana unaprijed podijeli u porcije. Dok djeca borave u prostoru izbjegava se ulazak drugih osoba (npr. zbog čišćenja ili popravaka). Kod korištenja toaleta pojedino dijete drži se na udaljenosti koliko je moguće od druge djece iz drugih odgojno-obrazovnih skupina. Učenike se savjetuje da pokušaju koliko je moguće i primjereno dobi da ne dijele svoje stvari s drugim učenicima. Neophodno je osigurati što je manji protok osoba, kako na ulazu u školu, tako i u unutranjim prostorima ustanove. U školu učenici dolaze i odlaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja. Preporučuje se da roditelji ili druge osobe u pratnji djeteta izbjegavaju ulazak u ustanovu, te se ispred ulaza u ustanovu, kod ulaska i izlaska iz ustanove svima preporučuje da drže međusobni razmak od 1,5 metra. U pratnji jednog djeteta predškolske dobi ili učenika razredne nastave uvijek je samo jedna odrasla osoba. Dijete ulazi samo u školu, obuva papuče, skida jaknu, te pere ruke sapunom i vodom prije ulaska u učionicu. Djeca ne nose zaštitne maske. Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu. Djecu treba učiti i podsjećati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice te da ne stavljaju ruke i predmete u usta. Djecu treba poticati da kada kašlju i kišu prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom, te okrenu lice od drugih osoba. Izbjegavati dijeljenje čaša, šalica, posuđa i pribora za jelo s drugim osobama. Ne preporučuje se izvođenje nastave tjelesnog odgoja u zatvorenom prostoru.

Djeci s teškoćama kojima je osigurana podrška pomoćnika u nastavi moguće je uključiti u školu uz podršku pomoćnika u nastavi. Budući da pomoćnik ne bi bio u mogućnosti izvršavati sve poslove održavanjem propisane distance, preporučuje se da pomoćnik u nastavi kod pomaganja učeniku nosi kiruršku masku, a kod pomaganja učeniku u korištenju toaleta, ako je moguće, da koristi jednokratne rukavice.

Molim roditelje/skrbnike učenika i polaznika predškole da pročitaju i prouče ove upute i da upoznaju djecu sa istima. O eventualnom povratku učenika u školske klupe kontaktirat će Vas vaše razrednice/odgajateljica nakon sutrašnjeg Razrednog vijeća.

 

Hvala na razumijevanju!

Ravnatelj:

Tomislav Hanžeković






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju