Valentinovo u školi
Autor: Vesna Benković, 16. 2. 2021.

Učenici 8.b i 7.a bili su ovogodišnji „poštari“ koji su po razredima dijelili pisma koja su se prikupljala cijeli prošli tjedan.

I ove godine nam je ured Hrvatske Pošte u Svetom Ivanu Žabnu posudio jaknu, kapu i poštarsku torbu, tako da „poštar“ bude u potpunosti opremljen. Na tome im zahvaljujemo. Učenici su se veoma obradovali primljenim pošiljkama i porukama. No, bilo je lijepih pošiljki i za nastavnike, ali i spremače i kuharicu.

Treći i četvrti razred u PŠ Trema, vođeni učiteljicom Snježanom Božić, također su darivali svoje simpatije, ali pišući pisma na glagoljici. Također su plesali i slikali. Divna licitarska srca izrađivali su učenici 4. razreda matične škole, zajedno sa svojom učiteljicom Gordanom Koščak. Vrijedne ručice 2.c razreda, uz pomoć učiteljice Tatjane Kopjar izradjivale su sličice. Drugašići nisu baš zaljubljivi pa će svoje radove pokloniti onima koje najviše vole, a to su njihovi ukućani. Članovi Učeničke zadruge "Žito" zajedno sa edukacijskom rehabilitatoricom Nevzetom Zdunić izradili su prigodni plakat, origami srca i ljubavne kolačiće s porukom, a za prigodno ukrašavanje škole pobrinula se učiteljica likovne kulture Ivančica Podrhraški.

Na taj se način, i u ovoj neuobičajenoj godini, u našoj školi i ove godine održala tradicija obilježavanja spomen dana svetog Valentina, zaštitnika zaljubljenih.