Dan materinskog jezika
Autor: Vesna Benković, 22. 2. 2021.

Dragi učenici, roditelji i posjetitelji naše stranice,

jučer (21. veljače) obilježavao se Međunarodni dan materinskoga jezika, a današnji je dan (22. veljače) Hrvatski sabor proglasio Danom hrvatske glagoljice i glagoljaštva. Ujedno je danas i 538. obljetnica od tiskanja prve hrvatske knjige.(...)

Zato ćemo danas započeti s kvizom o poznavanju našega jezika, književnosti, slavne prošlosti i bogate kulture i to tako da će učenike svakoga dana na ulazu u školu čekati QR kod, koji mogu očitati QR čitačem, i riješiti zagonetku, zadatak ili pitalicu te svoje odgovore zapisati na papir, obavezno se potpisati i papir ubaciti u drvenu kutiju koja nestrpljivo čeka na klupi ispred knjižnice.

Početkom svakog novog dana, uz novi zadatak, objavit ćemo i rješenje prethodnoga, a ponedjeljkom proglašavamo pobjednika tjedna i uručujemo mu malu nagradu za znanje i trud. Pobjednik tjedna je učenik ili učenica koji/koja je tijekom tjedna točno riješio/riješila najviše zadataka.

Ponedjeljkom će i svi koji su bar jednom sudjelovali u tjednim kvizovima moći odgonetnuti i konačno rješenje prethodnoga tjedna, dakle pojam koji obuhvaća pojmove pogođene od ponedjeljka do petka te također osvojiti nagradu.

Kviz će trajati do 22. travnja, odnosno do Dana hrvatske knjige i 500. obljetnice tiskanja Judite.

Pozivamo vas da se i vi uključite u rješavanje kviza te tako ponovite ono što znate, naučite nešto novo te se dobro zabavite. Svoje odgovore nam pošaljite porukom.

Kviz je osmislila učiteljica Ivančica Sudinec, a u sastavljanju dnevnih zadataka sudjeluju gotovo svi učitelji naše škole.

Današnji vas zadatak čeka na poveznici: https://bit.ly/3kaOBMn

Sretno!