Božićna školska priredba
Autor: Vesna Benković, 9. 1. 2023.

Nakon dvije pandemijske godine, 22. prosinca 2022. u bivšoj kino dvorani u Svetom Ivanu Žabnu održana je školska božićna priredba. Bila je satkana od pjesme, plesa i iznenađenja.(...)

Priredba je započela pjesmom „Zvona zvone, Božić je“, u izvedbi školskog zbora i posebnog iznenađenja večeri, zbora učitelja škole.

Nakon uvodnih riječi ravnatelja škole Tomislava Hanžekovića, nezaustavljivi u plesu su bili učenici 4. razreda, pod vodstvom učiteljice Tatjane Kopjar. Snijeg na Božić su prizivali zboraši svojom izvedbom „Bijeli Božić“, a predškolci, uvježbani od svoje učiteljice Katarine Rožman, predstavili su Baku Mraz. Još nas je jednom raznježio školski zbor pjesmom „Tiha noć“, dok su nam svoje novogodišnje odluke otkrili učenici 2. razreda iz Područne škole Cirkvena, animirani od svoje učiteljice Nikoline Slavinić. Uvid u razgovor zvjezdica o tome kako je to izgledalo u noći kada se rodio naš Spasitelj dali su nam učenici 1. razreda, uvježbani od svoje učiteljice Mirele Tuk. U njihovoj izvedbi pratili su ih školski zbor i tamburaši.

O tome kakvi su nam  božićni darovi najpotrebniji, poučili su nas učenici 3. razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Nevenkom Bajsić, a zatim nas je zbor učitelja i njihovi solisti Nevzeta Zdunić i Tomislav Hanžeković iznenadio i na radost pozvao pjesmom „Raduj se, cijeli svijete“.

Kamo je krenuo Božićnjak krasnoslovile su nam učenice 2. razreda Lana Matoša i Dora Njegovac, uvježbane od svoje učiteljice Gordane Koščak. I da se i sljedeće godine vidimo na istom mjestu, za kraj su nam zaželjeli školski bor, učitelji i tamburaški orkestar škole veselom pjesmicom „Od Božića do Božića“.

Na dobro vam došao Božić i porođenje Isusovo!

Božićna školska priredba
Autor: Vesna Benković, 9. 1. 2023.

Na dobro vam došao Božić i porođenje Isusovo!