Valentinovo u školi
Autor: Vesna Benković, 16. 2. 2023.

I ove godine su učenici naše škole željno iščekivali Valentinovo. Svatko je poželio primiti pisamce od svoje simpatije ili pak nekom sitnicom sebi dragoj osobi uljepšati ovaj dan. (...)

Nakon što smo nekoliko dana prikupljali pisma u Valentinovsku kutiju, poštari su krenuli po razredima dijeliti pisma. Ovogodišnji poštari bili su učenici 7.c razreda Josip Manojlović i njegov pomoćnik, fotograf Vito Habek, te Pavao Kristić i fotografkinja Paula Simonović, učenici 7.a razreda. Odradili su odličan posao i, kao što možete vidjeti na fotografijama, uveselili su mnoga lica.

Uoči obilježavanja dana sv. Valentina, zaštitnika zaljubljenih, učenici su na prigodnim kreativnim radionicama izrađivali ukrase za Valentinovo, kao i kuverte. Sve izrađeno su prodavali na Valentinovskom sajmu. Sav prihod sajma ići će za materijal budućih kreativnih radionica. Važno je spomenuti da nam je i ove godine u susret izašao ured Hrvatske Pošte iz Svetog Ivana Žabna i njihova zaposlenica gospođa Klaudija Mršić. Oni su naše poštare opremili poštarskom kapom i odijelom i na tome ih zahvaljujemo.

Radionice, sajam, prikupljanje i podjelu pisama koordinirala je školska knjižničarka Vesna Benković, a prigodne mobile koje možete vidjeti u glavnom hodniku matične škole izradili su učenici 3.c razreda uz pomoć svoje učiteljice Nevenke Bajsić.

Vesna Benković, knjižničarka

Valentinovo u školi
Autor: Vesna Benković, 16. 2. 2023.

Vesna Benković, knjižničarka