Kokolingo – Digitalna logopedska vježbenica
Autor: Vesna Benković, 20. 3. 2023.

Naša škola  sklopila je ugovor sa E- glasom iz Rijeke i dobila besplatno na korištenje  godinu dana softver s vježbama za artikulacijske govorne teškoće za djecu predškolske dobi i učenike razredne  nastave niže dobi. (...)

Inače, softver košta oko 6000 kn. Ugovorom se škola obvezuje promovirati program na web str. škole, informirati  učitelje o programu na UV-u , vježbanje  s djecom koja imaju artikulacijske  teškoće (dokumentirano sa fotografijama), dva puta godišnje pripremiti tekst  o korištenju KOKOLINGO programa.

Zatim, distribuirati korisnicima promotivne materijale koje dostavi vlasnik programa. Program će provoditi   edukacijski rehabilitator, pedagoginja  i roditelji kod kuće putem poveznice koju dobiju.

Program je prezentiran na Konferenciji SERH-a u Vodicama, travanj 2022. g. i na Konferenciji u Zagrebu , rujan 2022. ATTAC- asistivna tehnologija i komunkacija za djecu s teškoćama i invaliditetom na kojem su sudjelovali i kolegica Iva Bošnjak i kolega Karlo Pandur.

Vježbe su razvojno strukturirane i prate razvoj govora od motoričkih vježbi organa za govor, pravilno disanje, ispravljanje nepravilnog izgovora najčešće glasova k,g, l,lj, r,v,  nj, c,z,s,š,ž.

Zatim, kroz video i audio zapise i  vježbe izgovora slogova, jednostavnih do složenih riječi, rečenica i priča, svako dijete može se uključiti u program i vježbati  sukladno svom razvoju i teškoći.

Kroz vježbe vas vodi  gusar Srećko i papiga Kokolingo na vrlo zabavan način, putem igre, nagradnih bodova i kupovine.

Pred kraj prošle šk. godine, detektirana je skupina djece predškolske dobi (oko 10-oro djece) a artikulacijskim poremećajima i obavljen je razgovor s roditeljima o mogućnosti korištenja Kokolingo programa .

Nevzeta Zdunić,

edukacijski rehabilitator

Kokolingo – Digitalna logopedska vježbenica
Autor: Vesna Benković, 20. 3. 2023.

Nevzeta Zdunić,

edukacijski rehabilitator