OBILJEŽILI SMO SVJETSKI DAN VODA
Autor: Vesna Benković, 31. 3. 2023.

U našoj se školi prošlog tjedna pojavio neobičan gost. Hodnicima su osvanuli crteži ptičice, a zadatak za učenike bio je otkriti o kojoj se ptičici radi i zašto je tu. U tome su im pomogli QR kodovi koje su mogli pronaći na hodnicima, a koji su sakrivali tekst, fotografiju, poveznicu koje je trebalo povezati u jednu priču. (...)

Nakon što su pronašli i skenirali sve QR kodove, okušali su se u rješavanju kviza i pokazali da su uspješno zaključili da je kolibrić ovogodišnji zaštitni znak Svjetskog dana voda koji se obilježava 22. ožujka, da je ovogodišnja tema „BUDI PROMJENA KOJU ŽELIŠ VIDJETI U SVIJETU“ i da nas stara indijanska priča o kolibriću koji odlučno gasi požar noseći kapljice vode u kljunu treba motivirati da svakodnevno „svojim kapljicama“ dajemo doprinos očuvanju voda kako bi ubrzali promjene i dali svoj doprinos u rješavanju krize s vodom. U rješavanju kviza sudjelovalo je 70-ak učenika 5.-8. razreda, a najuspješnija je bila Petra Viavegh, učenica 6.b razreda koja je dobila i  simboličan poklon, bočicu za vodu.

Učenici 7.b razreda ovaj su dan obilježili i pisanjem poruka o vodi, a polaznici dodatne nastave geografije izradili su plakat.

Vode moramo čuvati i racionalno koristiti jer BEZ VODE NEMA ŽIVOTA. Svatko od nas može doprinijeti promjenama i svakodnevno uštedjeti određenu količinu pitke vode.

Igraj i ti svoju ulogu! Učini što možeš! Budi kao kolibrić!

Sanja Hmelina, učiteljica geografije

OBILJEŽILI SMO SVJETSKI DAN VODA
Autor: Vesna Benković, 31. 3. 2023.

Igraj i ti svoju ulogu! Učini što možeš! Budi kao kolibrić!

Sanja Hmelina, učiteljica geografije