Spektal pjesme i plesa
Autor: Vesna Benković, 28. 4. 2023.

Dana 25. travnja učenici 6., 7. i 8. razreda, uoči Svjetskog dana plesa, pogledali su izvrstan mjuzikl "Ljepotica i zvijer" Zagrebačkog gradskog kazališta "Komedija" u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog. Izvedbu su pratili u pratnji svojih učiteljica Višnjice Radić i Ivančice Sudinec povezujući nastavne sadržaje Glazbene kulture i Hrvatskoga jezika. (...)

Spektakl pjesme i plesa trajao je 2 i pol sata u prepunoj dvorani.

Gabrijel (7.b) rekao je nakon predstave da ne može opisati svoj doživljaj jer mu je bilo prelijepo. Istakao je da se divi svim izvođačima koji su upamtili tako puno teksta i koreografija. Andrija (8.c) navodi da je sve bilo iznenađujuće dobro i jako profesionalno. Leoni (7.b) svidjelo se uživo gledati poznate scene iz crtića, a Niko (7.b) osvrnuo se na predivno pjevanje glavne junakinje (Belle) koju je utjelovila Vanda Winter. Antonia (8.c) bila je oduševljena glumom, plesom i pjesmom glumaca, a posebno jer pri tako zahtjevnoj izvedbi nisu pokazivali napor. Kaže da bi ovaj mjuzikl mogla ponovno pogledati, a s njom se slaže i Mia (8.c). Kristijan (7.c) izdvaja scenu u kojoj je zaplesao pribor za jelo. To mu se najviše svidjelo. Tesa (6.b), velika ljubiteljica plesa, kaže da je puno, puno očekivala i jedva je dočekala odlazak na mjuzikl, no sve je bilo iznad njenih očekivanja. Najviše su je oduševile piruete, dizanja, plesni stepovi i akrobatika. Dorijan (7.b) zaključio je da moramo ponovno ići gledati mjuzikl jer nije ni slutio da može biti tako dinamičan i zabavan.

Sve u svemu, bio je to pravi užitak za oči i uši, spektakl pjesme i plesa.

Ivančica Sudinec, prof.

Sve reakcije:

12

Spektal pjesme i plesa
Autor: Vesna Benković, 28. 4. 2023.

Spektakl pjesme i plesa trajao je 2 i pol sata u prepunoj dvorani.

Sve u svemu, bio je to pravi užitak za oči i uši, spektakl pjesme i plesa.

Ivančica Sudinec, prof.

Sve reakcije: