Dan Europe
Autor: Vesna Benković, 11. 5. 2023.

4. C OBILJEŽIO JE DAN EUROPE

Zašto obilježavamo Dan Europe? Što je Europska unija? Koji su njezini simboli? Što označavaju zvjezdice na zastavi Europske unije? Koje države smatramo njezinim utemeljiteljicama? Zašto je korisno biti dijelom EU? (...)

Na ta i druga pitanja odgovor su dobili učenici 4.c na satu posvećenom „rođendanu Europske unije“. Upoznali su se i sa političkom kartom Europe, razvijali vještine snalaženja na kartama te za kraj provjerili svoje znanje na kvizu.

Na Dan Europe - 9. svibnja slavi se mir i jedinstvo u Europi.

Tog je datuma 1950. godine francuski političar Robert Schuman iznio svoju ideju o novom obliku političke suradnje među europskim državama prema kojoj bi rat bio nezamisliv te se njegova deklaracija smatra začetkom Europske unije, a 9. svibnja danom „rođenja“ Europske unije.

Sanja Hmelina, učiteljica geografije

Dan Europe
Autor: Vesna Benković, 11. 5. 2023.

4. C OBILJEŽIO JE DAN EUROPE

Na Dan Europe - 9. svibnja slavi se mir i jedinstvo u Europi.

Sanja Hmelina, učiteljica geografije