Književni susret i kolaž lutkarski igrokaz Jadranke Čunčić-Bandov
Autor: Vesna Benković, 11. 5. 2023.

Jadranka Čunčić-Bandov, poznata autorica dječjih igrokaza kao što su Reumatični kišobran ili Zmaj i postolar danas je gostovala u našoj matičnoj školi, ali i u područnim školama Cirkvena i Sveti Petar Čvrstec. (...)

Odgajateljica, knjižničarka i likovna umjetnica Jadranka, pomoću lutaka koje sama izrađuje, učenicima razredne nastave je, u tri navrata, izvela isječke iz svojih igrokaza.  Objasnila im je na koji način izrađuje lutke od uporabnih predmeta kao što su četka za čišćenje boca (lik strašnog psa) ili podložak za kuhanje (lik pijetla), ali i od tikava koje sama sadi.

U predstavu je umjetnica uključila i djecu iz publike, koja su glumila zajedno s njom. Učenica prvog razreda Erin je rekla da su joj se najviše svidjele lutke i kako su se svađale, a Ilija je rekao da mu se najviše svidio lik jarca. Njihove učiteljice su se složile da su djeca bila vesela i da im je bilo zabavno i zanimljivo. Gostovanje je koordinirala knjižničarka Vesna Benković, u suradnji sa  učiteljicama razredne nastave.

Vesna Benković, knjižničarka

Književni susret i kolaž lutkarski igrokaz Jadranke Čunčić-Bandov
Autor: Vesna Benković, 11. 5. 2023.

Vesna Benković, knjižničarka