ŠKOLI ZA ROĐENDAN
Autor: Vesna Benković, 16. 5. 2023.

Svečano je bilo i u poslijepodnevnim satima 12. 5. 2023. u Svetom Ivanu Žabnu kada su učenici u bivšoj kino dvorani  prigodnim programom obilježili Dan škole.

Učenici nižih razreda MŠ i PŠ-a, Školski zbor te Folklorna i Tamburaška skupina pripremili su raznolik, veseo i zabavan program koji su vodile učenice Gabrijela Sever i Sara Dolački. Bilo je tu recitacija, plesa, pjesme, igrokaza, smijeha... baš svega što jedna priredba u čast škole treba imati. Sve su točke bile odlično pripremljene i izvedene bez straha i treme.

Program su otvorili najmlađi i najslađi predškolci iz Cirkvene i Žabna koji su svojim nastupom poručili da se zdravlje čuva zdravom hranom, kretanjem i vježbom. I naravno pjesmom i plesom!

Učenici 3.r. PŠ Čvrstec nasmijali su sve recitacijama Da sam ja dječak i Bit ću dobar iz inata.

Igrokaz Ah, ta domaća zadaća, koji je napisala učenica Ana Beljo, izveli su učenici 3.r. MŠ. Svojom izvedbom pokazali su sve svoje glumačke, plesne i pjevačke potencijale upotpunjene koreografskim i kostimografskim elementima.

Učenica 2.r. PŠ Čvrstec Paola Lalić svojom interpretacijom recitacije Škola Z. Baloga očarala je, dok je Jakov Maksić iz PŠ Treme usrećio sve prisutne recitacijom Što je to sreća.

Spletom šaljivih skečeva učenici 2.r. PŠ Cirkvena nasmijali su sve prisutne.

Učenica 3.r. MŠ Ana Beljo izvela je monolog Kakva je to ljubav bila kojim je oduševila stručni žiri i publiku na županijskom Lidranu, a oduševljenje nije krila ni domaća publika.

Dora Njegovac, učenica 2.r. MŠ, imala je svoj premijerni nastup na današnjoj svečanosti. Na violini je odsvirala skladbu Watertan uz pratnju učiteljice V. Radić. Njezin nastup bio je samouvjeren i predviđamo joj nastupe u najvećim koncertnim dvoranama svijeta. Ali neka ostane zabilježeno da je prvi glazbeni nastup imala pred razdraganom publikom u Žabnu.

Veseli su bili i učenici 1.r. MŠ koji su igrokazom izrazili bunt prema stalnim pravilima, uputama i zabranama koje im daju roditelji, ali i želju da brzo odrastu. Djeco, djeco, ne žurite odrasti!

Lovro Banfić i Jana Maksić iz PŠ Trema zadivili su sve izvedbom recitacije Lav i žirafa, dok su učenici 4.r. MŠ uvježbanom plesnom koreografijom rasplesali sve u kino-sali. Bravo,  dječaci i djevojčice! Zatim su sve obavijestili o novoj pandemiji koja hara njihovim razredom i za koju nema lijeka: zaljubitisu!

Ekipa sastavljena od učenika 1., 2. i 3. r. PŠ Čvrstec uprizorili su Balogovu pjesmu Čiji je ono šešir što leži na livadi. Kakvo je to uprizorenje bilo! Za Oskara!

Program je završen savršeno uvježbanim i izvedenim plesnim koracima. Plesna skupina PŠ Cirkvene razigrala je sve u ritmu Shark dancea, a Folklorna skupina uz pratnju Tamburaškog orkestra škole izvela je splet pjesama i plesova Bilogore te koreografiju “Svi mi vele da sam iz Žabna”. Svoju izvedbu posvetili su prerano preminuloj voditeljici Kulturno -umjetničkog društva “Tomislav” i dugogodišnjoj voditeljici folklorne skupine Mirjani Benko.

Cijeli program dodatno su začinili Školski zbor i solisti ( K. Halužan, V. Rajić, I. Ištok) koji su izveli popularne pjesme i raspjevali sve u dvorani.

Na kraju se prigodnim riječima svima obratio ravnatelj Tomislav Hanžeković koji se pohvalio uspjesima učenika naše škole i zahvalio se svim učenicima i njihovim mentorima.

Program je bio rođendanska torta našoj dragoj školi sastavljena od slojeva pjesme, plesa, recitacija, igrokaza, smijeha... Čestitke i zahvale svim učenicima i učiteljima koji su svojoj školi za njezin dan pripremili najslađu i najljepšu rođendansku zabavu.

Medijska grupa

ŠKOLI ZA ROĐENDAN
Autor: Vesna Benković, 16. 5. 2023.

Spletom šaljivih skečeva učenici 2.r. PŠ Cirkvena nasmijali su sve prisutne.

Medijska grupa