Vatrogasna vježba u Pš Trema
Autor: Vesna Benković, 22. 5. 2023.

DVD Trema Dvorišće nastavlja s hvalevrijednim akcijama u kojima je cilj edukacija najmlađih, u ovom slučaju učenika Područne škole Trema. Dana 19. svibnja 2023. godine održana je pokazna vježba TREMA 2023. (...)

Cilj vježbe je edukacija učenika u slučaju potresa i požara u školi, a naravno i dobra zabava te nagrade.

U dogovoru s učiteljicama, odrađena je simulacija potresa zvukom zvona. Tako su učenici znali da se moraju skloniti ispod školskih klupa i da dolaskom vatrogasaca smiju izaći. Prostor hodnika bio je zadimljen pa smo učenike uputili kako da izlaze iz škole na pravilan način. Prebrojavajući se, učenici su primijetili da nedostaje jedan učenik iz razreda. Dva su vatrogasca sa zaštitnom i dišnom opremom upućeni u potragu za učenikom.

Nakon evakuacije svih učenika iz škole, prezentirani su im razni mlazovi vode pa je svako dijete moglo isprobati puštanje mlaza.

Sve smo pretvorili u jedno veselo natjecanje gdje su se učenici natjecala u rušenju meta i spajanju mlaznica na cijevine.

Prilikom natjecanja iza njih je nastao manji požar raslinja u razbuktanoj fazi. Brzim djelovanjem vatrogasaca i učenika požar je stavljen pod kontrolu.

Zahvaljujemo se svim učenicima na uspješno obavljenoj edukaciji i druženju s vatrogascima. Također, velika zahvala operativnim članovima na izdvojenom vremenu i trudu oko djece i samog vatrogastva.

Dobrovoljno vatrogastvo u našem mjestu nije profesija, već način života.

Video uradak vježbe možete vidjeti na poveznici: https://youtu.be/29a82HxjlX0

Renato Hudinec, zapovjednik DVD-a Trema Dvorišće

Vatrogasna vježba u Pš Trema
Autor: Vesna Benković, 22. 5. 2023.

Dobrovoljno vatrogastvo u našem mjestu nije profesija, već način života.

Video uradak vježbe možete vidjeti na poveznici: https://youtu.be/29a82HxjlX0

Renato Hudinec, zapovjednik DVD-a Trema Dvorišće