Mjesec hrvatske knjige
Autor: Vesna Benković, 16. 10. 2023.

Svake se godine od 15. listopada do 15. studenoga obilježava Mjesec hrvatske knjige. Ove godine njegov je moto "Nek' ti riječ ne bude strana(c)". (...)

Kao i prijašnjih godina, u ovom posebnom razdoblju posvećenom čitanju i knjigama, očekuje nas niz aktivnosti, a prva je bila Igra bijega u 6.c na satovima interpretacije djela za cjelovito čitanje. Igru otkrivanja niza tragova povezanih s romanom Ivone Šajatović "Tajna ogrlice sa sedam rubina" za svoje je učenike pripremila Ivančica Sudinec, učiteljica hrvatskoga jezika.

Za ovu priliku su učenici 8.c razreda, na poticaj svoje razrednice Ivančice Sudinec, učiteljice hrvatskoga jezika, izradili su 204 straničnika. Pridružili su im se i Mali knjižničari izradivši ih još četrdesetak. Sada će svaki čitatelj, član školske knjižnice, u Mjesecu hrvatske knjige pri posudbi lektirnog djela dobiti na poklon i svoj straničnik.

Čitajmo i čuvajmo knjige!

Ivančica Sudinec, prof.

#mjesechrvatskeknjige #citanjejeIN

Mjesec hrvatske knjige
Autor: Vesna Benković, 16. 10. 2023.

Čitajmo i čuvajmo knjige!

Ivančica Sudinec, prof.

#mjesechrvatskeknjige #citanjejeIN