Trenutak uspomene
Autor: Vesna Benković, 4. 12. 2023.

Posjet Zaprešiću 25. studenoga Matiji Valjku, učeniku 7.b razreda, i njegovoj učiteljici Ivančici Sudinec uistinu će ostati u lijepoj uspomeni.(...)

Naime, Matija je za literarni rad pod naslovom "Iz dnevnika jednog sedmaša" osvojio nagradu na Međunarodnom literarnom natječaju "Trenutak uspomene". Natječaj je raspisala Turistička zajednica grada Zaprešića povodom obljetnice rođenja bana Josipa Jelačića, najslavnijeg stanovnika grada Zaprešića u kojem se nalazi njegov dvorac, imanje Novi dvori, kao i grobnica obitelji Jelačić gdje je posljednje počivalište samog bana.

Ban Jelačić bio je veliki zaljubljenik u umjetnost, prvenstveno u pisanje i poeziju te je natječaj nazvan prema njegovoj zbirci pjesama „Trenutak uspomene“.

Pristiglo je gotovo 300 radova iz više od 120 osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske te Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Slovenije i Mađarske. Osim na hrvatskom jeziku učenici su mogli slati i radove na ostalih pet jezika kojima se služio ban Jelačić: na mađarskom, njemačkom, francuskom, talijanskom i latinskom. Povjerenstvo je imalo težak zadatak izabrati najbolje. Na čelu s predsjednicom Snježanom Babić – Višnjić, ono je radilo u sastavu: Ines Marciuš Kruljac, Tihana Ostreš, Mihaela Žugec Saračević, Ivan Pavlović, Helena Mrvelj, Ana Katarina Pavlović i Tünde Šipoš Živčić.

Čestitamo Matiji i nadamo se da će nastaviti pisati.

Ivančica Sudinec, učiteljica Hrvatskog jezika

Trenutak uspomene
Autor: Vesna Benković, 4. 12. 2023.

Čestitamo Matiji i nadamo se da će nastaviti pisati.

Ivančica Sudinec, učiteljica Hrvatskog jezika