Koloplet lijepih želja pred Božić
Autor: Vesna Benković, 22. 12. 2023.

I ovogodišnja božićna priredba započela je nastupom školskog zbora, u pratnji školskog tamburaškog orkestra, pod ravnanjem Višnjice Radić. Osim uvodne pjesme „Božić je“, školski zbor je, tijekom večeri, izveo i skladbu „Tiha noć“ te „Božić bijeli“. (...)

Po prvi puta su nam se na božićnoj priredbi pridružili polaznici dječjeg vrtića „Žabac“. Cvjetići su, uz pomoć svojih učiteljica izveli plesnu točku „Pahuljice“, Leptirići su nastupili s glazbenom točkom „Padaj, padaj snježiću“, a Bubamare smo upoznali u glazbenoj točki „Zvončići“. Nakon njih su  predškolci otpjevali pjesmu „Radujte se narodi“. Predškolci naše matične škole i Područne škole Cirkvena, koje predvodi ih Katarina Rožman, također su utjelovili  patuljke Djeda Mraza.

Uslijedilo je iznenađenje večeri. Sve je prisutne oduševio ritmični nastup skupine udaraljkaša, sastavljen od učenika 7.b razreda, uz vodstvo njihove mentorice Višnjice Radić.

Učenici 2.c razreda uveselili su prisutne svojim recitacijama i igrokazom. Uvježbala ih je njihova učiteljica Mirela Tuk. Literarno-recitatorska skupina učenika 3. razreda matične škole, koju vodi učiteljica Gordana Koščak, rekli su nam nešto vrlo zanimljivo o novogodišnjim odlukama, a sve je oduševila najljepše dizajnirana metla na svijetu.

Susret vrapčića i snjegovića uprizorili su nam Antonelo Bajec i Maria-Tea Mužinić, učenici 2. razreda iz Područne škole Sveti Petar Čvrstec. Za nastup ih je pripremila i u fantastične kostime odjenula njihova učiteljica Anamarija Harmicar Puljiz.

Što povezuje Božić, božićno drvce, razgovor s pastirima i zaigrane kuglice objasnili su nam učenici 1.c razreda, i opet, fantastično kostimirani. Uvježbala ih je i za odlične kostime se pobrinula njihova učiteljica Tatjana Kopjar.

Nakon njih su nam učenici četvrtog razreda naše matične škole, pojačani učenicom Ritom Rajković iz 5. c razreda, uprizorili let pahuljica, kojemu se svi toliko veselimo. Učenike je za nastup pripremila njihova učiteljica Nevenka Bajsić.

Atmosferu je zagrijati plesna skupina Područne škole Cirkvena, koja je marljivo vježbala i pripremala svoj nastup pod budnim okom učiteljice Mirjane Mrnjavčić.

Zatim se svim okupljenima obratio ravnatelj Tomislav Hanžeković, poželivši im sretan Božić i blagoslovljenu novu godinu.

Na kraju, pjesmom Od Božića do Božića, koju je zajedno izveo školski zbor i naši učitelji uz pratnju tamburaškog orkestra škole, a sve pod ravnanjem učiteljice Višnjice Radić,  prisutnima smo poželjeli – sretan Božić.

Program su vodile fantastične učenice 4.c razreda Ana Beljo i Adela Kopjar, koje su ove godine citirale lijepe stare pjesme hrvatskih pjesnika o zimi i Božiću. Konferansu je napisao učitelj hrvatskog jezika Tomislav Hrebak. A za scensko uređenje zaslužna je učiteljica likovne kulture Ivančica Podhraški.

Na dobro vam došao Božić i porođenje Isusovo!

Koloplet lijepih želja pred Božić
Autor: Vesna Benković, 22. 12. 2023.

Na dobro vam došao Božić i porođenje Isusovo!