« Travanj 2024 »

Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenoj križa
Autor: Vesna Benković, 12. 3. 2024.

U subotu, 9. ožujka 2024. Gradsko društvo Crvenog križa Križevci organiziralo je u našoj školi gradsko-međuopćinsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa za osnovne i srednje škole Križevaca i općina: Sveti Petar Orehovec, Gornja Rijeka, Kalnik i Sveti Ivan Žabno. (...)

Na početku natjecanja učenice naše škole i njihove mentorice Nevenka Bajsić i Višnjica Radić pripremile su kratak kulturno-umjetnički program. Nakon prigodnog programa, sudionike natjecanja i sve prisutne pozdravili su ravnatelj naše osnovne škole Tomislav Hanžeković, ravnateljica GDCK Križevci Antonija Pukec, predsjednica Društva Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije Đurđica Trbus, predsjednik Odbora GDCK Križevci dr. Franjo Husinec i načelnik Općine Sveti Ivan Žabno Nenad Bošnjak koji je pozdravio sve prisutne i otvorio natjecanje.

Na natjecanju su sudjelovale najbolje ekipe sljedećih škola: Osnovna škola Kalnik, Osnovna škola „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno, Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci, Osnovna škola Sveti Petar Orehovec, Osnovna škola Sidonije Rubido-Erdody Gornja Rijeka, Osnovna škola „Vladimir Nazor“ Križevci, Srednja gospodarska škola Križevci i Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci.

Sudionici su se natjecali u pismenoj provjeri znanja o Humanim vrednotama i HCK te znanju o pružanju prve pomoći. U praktičnom dijelu natjecanja sudionici su u više disciplina pokazali vještine pružanja prve pomoći. Natjecanje se odvijalo istovremeno u dvije kategorije: ekipe podmlatka i ekipe mladeži. U kategoriji podmlatka, prvo mjesto je osvojila ekipa Osnovne škole Kalnik, a u kategoriji ekipe mladeži prvo mjesto je osvojila ekipa Srednje gospodarske škole Križevci. Prvoplasirani u svakoj kategoriji izborili su pravo nastupa na međužupanijskom natjecanju koje će se održati 13. travnja 2024. u Molvama. Ravnatelj Tomislav Hanžeković i ravnateljica GDCK Antonija Pukec uručili su priznanja svim članovima ekipa za osvojena prva tri mjesta, pohvalnice za sudjelovanje na natjecanju mladih HCK ostalim članovima ekipa te zahvalnice mentorima i organizatorima natjecanja.

Čestitamo svim ekipama na uloženom trudu i pokazanom znanju, a pobjednicima s ovog gradsko-međuopćinskog natjecanja želimo puno uspjeha na međužupanijskom natjecanju.

Jelana Valentak, vjeroučiteljica i voditeljica INA Crveni križ