Kad je prizma kataklizma- knjige za izazovna vremena
Autor: Vesna Benković, 25. 4. 2024.

Naslov je to ovogodišnje Noći knjige koja se, kao i svake godine održava 23. travnja, na Svjetski dan knjige te Dan hrvatske knjige. Tim povodom je u 7. a razredu održana escape room radionica na temu jedne od knjiga koje su svakako na popisu knjiga za izazovna vremena, a to je Biblija, točnije, posljednja knjiga Biblije, odnosno knjiga Otkrivenja.(...)

Na početku su učenici pogledali kratki film o knjizi Otkrivenja, koji im je pripremila vjeroučiteljica Ana Škrlec. Zatim su, uz pomoć svezaka Novog Zavjeta, u skupinama rješavali razne zadatke koji su ih trebali dovesti do konačnog rješenja, a to je radostan usklik „Aleluja“. Na kraju su razredu predstavljali rješenja pojedinih zadataka i svoje crteže, što je bilo popraćeno tumačenjem pojedinih pojmova, povezanih sa tekstovima iz knjige Otkrivenja.
Kao zaključna misao, do koje nam je pomogla doći knjiga Otkrivenja, „iskočila“ je biblijska poruka nade koja nam je svima toliko potrebna u ovim izazovnim vremenima, a to je „Ne boj se!“. Radionicu je osmislila i, uz pomoć i suradnju sa vjeroučiteljicom Anom Škrlec, vodila knjižničarka Vesna Benković.
#nocknjige
#svjetskidanknjige