Svečanost za đake prvake
Autor: Jerko Barišić, 3. 9. 2013.

U Područnoj školi Cirkvena,  koja je u sastavu OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno, bilo je svečano i radosno. Upriličen je veseo, vrckast i prpošan program za polaznike prvoga razreda.

Program je održan u učionici 1. razreda stare, trošne škole kroz koju su prošle generacije i generacije đaka. Prije svečanosti prvašiće i sve nazočne pozdravila je voditeljica Područne škole  učiteljica Brigitta Novak. Osim nje pozdrave i dobrodošlicu prvašićima su uputili: Nevenka Bajsić, ravnateljica  OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno,  Darko Koren, župan koprivničko-križevački i Vladimir Oguman, načelinik Općine Sveti Ivan Žabno.  Svečanosti je prisustvovao i Mladen Antolić, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Koprivničko-križevačke županije. Župan je naglasio da je sve osigurano za gradnju nove škole u Cirkveni. Nadamo se da će i mali prvaši u drugom razredu biti u novim prostorima. U svečanom programu osim učenika iz Cirkvene, koji su glumili, pjevali, recitirali, izveli lutkarsku predstavu,   sudjelovali su i učenici Matične škole iz Svetoga Ivana Žabna koji su otpjevali  dvije  skladbe pod vodstvom prof. Višnjice Radić. Na kraju je župan svim prvašićima poklonio i osobno svakome oko vrata objesio  „reflektirajuće krijesnice“ kako bi se učenike što bolje uočilo u prometu. Nakon programa u PŠ Cirkvena  nazočili smo također veseloj priredbi za prvaše i njihove roditelje u OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno.

Jerko Barišić Osnovna škola "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno