Završen Projekt Bookmark
Autor: Jerko Barišić, 8. 12. 2014.

Naš Projekt Bookmark okončan je slanjem straničnika 5. c učenicima u Coimbru, Portugal.

Mlaldi prijatelji iz Coimbre već su poslali likovne uređene straničnike. Jasno su artikulirali temu projekta Knjižnica moja umna mapa. Naši učenici također su zanimljivo oblikovali straničnike.  Iz jedne ručno uvezane knjige vise straničnici. Na prednjoj strani svakog straničnika pisalo je hrvatski,  na poleđini portugalski. U samoj knjižici nalaze se forografije učenika 5. c kako pod vodstvom Ivančice Podhraški izrađuju straničnike iz kojih je vidljivo je da je knjižnica umna mapa u kojoj se čita, piše, istražuje, uči... i da se u knjižnici koriste različiti izvori znanja. Osim straničnika u Portugal su poslali u boji ručno izrađenu knjižicu u kojoj su prikazani hrvatski božićni običaji. Rad je to  učenika 4. r. Područne škole Cirkvena. Sve je prevedeno na engleski, a ima i portugalskog. U radu i prijevodu im je pomogla učiteljica engleskoga Martina Sokač. Tri stranice o našoj školi i mjestu te nekoliko promidžbenih materijala o našem širem zavičaju, dar Turisitčke zajednice iz Križevaca, našli su mjesto u pošiljci. Kako je predblagdansko vrijeme, priložena je i prigodna čestitka na hrvatskom i engleskom. Želja nam je da se suradnja nastavi i u 2015. g.

Jerko Barišić OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno