Pjesma i ples za starije i nemoćne
Autor: Jerko Barišić, 12. 12. 2014.

U obiteljskom domu Prpić u Škrinjarima, Sveti Ivan Žabno, bilo je veselo i raspjevano u petak 12. prosinca.

Na poziv medicinske sestre Branke Prpić, vlasnice doma, dvadesetak učenika nižih razreda Osnovne škole "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno, pod vodstvom  učiteljica Ljubice Šatvar, Tatjane Kopjar, ravnateljice Nevenke Bajsić i Jerka Barišića, posjetilo je starije i nemoćne. Svojim božićnim programom razveselili su sadašnje stanovnike doma, bez obzira što su im se u staračkim očima zrcalile suze dok su učenici pjevali, krasnoslovili i plesali. Osim usmenih čestitki za Božić i Novo ljeto, podijelili su štićenicima i svoje ručno izrađene čestitke. Starci i starice su uzvratili pjesmom Sve ptičice iz gore s malo izokrenutim refrenom "Moramo se rastati i u domu živjeti". U veselom raspoloženju nastavljeno je druženje uz sok i kolače. Na poticaj vlasnice doma starice su na kraju  počele pjesmu Na brijegu kuća mala, prihvatile su učiteljice i ostalo nazočno osoblje doma. Rastanak i ponovni susret na proljeće, prije Uskrsa. Nastavit će se tako lijepa tradicija posjeta starijim i nemoćnim u ovom domu od strane učenika i učiteljica mjesne škole.

Jerko Barišić OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno