« Travanj 2024 »

Likovna izložba Zvonimira Baloga
Autor: Jerko Barišić, 2. 6. 2016.

Ususret svečanosti 2. Dana Zvonimira Baloga, u organizaciji Osnovne škole "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno,  otvorena je, 25. svibnja ove godine, likovna izložba slika i skulpture Zvonimira Baloga.

Na otvorenju izložbe okupilo se stotinjak uzvanika, među kojima je bilo dosta učenika Zvonimira Baloga, kojima je pred više od 50 godina predavao likovni odgoj u dvjema osnovnim školama, najprije u svome rodnom mjestu Sveti Petar Čvrstec nakon toga u Svetom Ivanu Žabnu.

Sve nazočne na početku pozdravila je Nevenka Bajsić, ravnateljica Osnovne škole "Grigor Vitez", a o Balogovoj likovnoj izložbi govorila je prof. Ranka Javor, izvrsna poznavateljica literarnog i likovnog opusa velikog umjetnika. U programu su sudjelovali i lijepim melodijama upotpunili svečanost mali i veliki tamburaši škole pod vodstvom prof. Višnjice Radić.                                                                                                           Veliki likovni pedagog koji je odgojio brojne generacije učenika iz ovog kraja zaslužio je da mu se otvori likovna izložba i najavi velika svečanost 30. svibnja 2016. godine u Svetom Petru Čvrstecu, gdje će na njegovoj rodnoj kući biti otkrivena spomen-ploča te održati okrugli stol, radionice i predstava prema njegovim pričama. O čemu je sve upoznao Jerko Barišić i otvorio izložbu.