Treći Dani Zvonimira Baloga
Autor: Vesna Benković, 31. 5. 2017.

Treću godinu zaredom naša je škola obilježila manifestaciju pod nazivom "Dani Zvonimira Baloga".

Ove godine su u tri dana organizirana događanja vezana uz život i djelo Zvonimira Baloga.

U utorak, 23. svibnja 2017. u PŠ Sveti Petar Čvrstec, pod vodstvom učiteljice Ivančice Podhraški i umjetnice Sanje Benko, te uz suradnju učiteljica Nikoline Kušec, Mirele Tuk i Anamarije Harmicar- Puljiz upriličena je učenička likovna kolonija nadahnuta stvaralaštvom Zvonimira Baloga.

U petak, 26. svibnja 2017. u bivšoj kino dvorani u Svetom Ivanu Žabnu ravnatelj škole Tomislav Hanžeković otvorio je otvorio je likovnu izložbu djela Zvonimira Baloga pod nazivom "Tko se čega boji".

U ponedjeljak, 29. svibnja 2017. također u bivšoj kinodvorani, u izvedbi Osječkog dječjeg kazališta "Baranko Mihaljević" održana je predstava "Ja magarac".

U utorak, 30. svibnja 2017, na Zvonimira Baloga, u njegovom rodnom Svetom Petru Čvrstecu, u područnoj školi, priređena je središnja svečanost u čast dragog nam umjetnika.

Priredbi su, osim učenika, djelatnika škole i roditelja, prisustvovali i supruga pokojnog Zvonimira Baloga Ljubica Balog te književnikov brat Vladimir Balog.

Značajni uzvanici bio je i tim ljudi zaslužan za izdavanje posljednje slikovnice Zvonimira Baloga " Tko se čega boji", glavna urednik slikovnice Dubravko Marijanović, voditeljica Hrvatskog centra za dječju knjigu Ranka Javor, te Balogov prijatelj i suradnik  ilustrator Ivan Vitez. Prisutne su bile i Snježana Krpez i Marina Žilić iz Saveza Društava "Naša djeca".

Osim igrokaza i plesnih točaka koji su pripremile učiteljice Nikolina Kušec, Anamarija Harmicar i Mirela Tuk, školski bend, pod vodstvom Višnjice Radić, počastio nas je s nekoliko izvrsnih izvedbi. Učitelj Tomislav Hrebak interpretativno je pročitao ulomak iz Balogove knjige "Život", a nakon toga je ravnatelj Tomislav Hanžeković udijelio priznanja svima zaslužnima za realiziranje ovog događanja kao i za izdavanje slikovnice "Tko se čega boji".

Prisutni su bili pozvani razgledati izložbu dječjih igračka iz Saveza društva "Naša djeca" kao i dječjih radova sa likovne kolonije u čast Zvonimiru Balogu.