Poetski susreti
Autor: Jerko Barišić, 5. 6. 2017.

Dramska grupa Osnovne škole "Grigor Vitez"  Sveti Ivan Žabno sudjelovala je, 31. svibnja ove godine,  u Hrvatskom školskom muzeju, na Poetskim susretima dječjih vrtića i osnovnih škola s imenom Grigora Viteza. Na poziv Hrvatskog školskog muzeja  odazvala su se dva vrtića i dvije škole.

Susreti su organizirani u okviru izložbe KAD BI DRVEĆE HODALO Ostavština Grigora Viteza. Izložba je nastala povodom 105. obljetnice rođenja i 50. obljetnice pjesnikove smrti. Otvorena je 22. ožujka 2017. Cijelu Vitezovu ostavštinu predala je Hrvatskom školskom muzeju njegova kćerka Olga Vitez-Babić, te na taj način udomila vrijednu ostavštinu svoga oca.

Izložba se sastoji od dvanaest tematskih cjelina. Naši Dramci, njihov voditelj, prof. Tomislav Hrebak, ravnatelj prof. Tomislav Hanžeković i Jerko Barišić kroz izložbu i uz stručno vodstvo upoznali su još bolje Vitezov život i djela, osjetili vedrinu i razigranost pjesničke riječi književnika čije ime nosi naša škola skoro 50 godina.

Nakon razgleda izložbe održani su poetski susreti u kojima su sudjelovali polaznici Dječjeg vrtića iz Zagreba, naši Dramci i Osnovna škola "Grigor Vitez" Zagreb. Svi su nastupi bili lepršavi, razigrani  i zanimljivi. Ipak,  naši su  Dramci  pobrali najviše pljeska i simpatija publike, posebno Olge Vitez-Babić, izvedbom "Plava boja snijega".

Na kraju svaka je škola i vrtić dobio sadnicu i zahvalnicu Hrvatskih šuma koje su pokrovitelji  ove vrijedne  izložbe.