LITERARNO-LIKOVNI NATJEČAJ POVODOM 100. OBLJETNICE ROĐENJA GRIGORA VITEZA
Autor: Jerko Barišić, 20. 12. 2010.

Igra se nastavlja i sljedećih 100 godina

Osnovna škola „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno raspisuje likovno- literarni natječaj povodom 100. obljetnice rođenja Grigora Viteza za učenike nižih i viših razreda osnovnih škola Koprivničko – križevačke županije te škola koje nose ime našeg, velikog dječjeg  pjesnika.

Osnovna škola „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno raspisuje literarni natječaj povodom 100. obljetnice rođenja Grigora Viteza za učenike nižih i viših razreda osnovnih škola Koprivničko – križevačke županije te škola koje nose ime našeg, velikog dječjeg  pjesnika.

Teme natječaja za niže razrede su igra, bezbrižnost, dječja solidarnost, nenasilje, tolerancija, zajedništvo i ljepote krajolika. Preporučuje se da učenici inspirirani Vitezovim stvaralaštvom pišu u kratkoj formi lirske pjesme ili lirske proze.

Tema natječaja za više razrede  je obuhvaćena  naslovom Igra se nastavlja. Učenici mogu pisati o svemu što ih podsjeća na igru (životna igra, djetinjstvo, društvena, plesna, zvjezdana igra, igra sjena, igra bez granica...). Zadana forma je lirska proza.

Radovi trebaju bit  ispisani u računalnom  obliku (font 12, Times New Roman), a na poleđini moraju sadržavati: ime i prezime učenika, razred, naziv škole i adresu te ime i prezime učitelja mentora.

Natječaj je otvoren do 30. siječnja 2011. U obzir dolaze svi radovi koji odgovaraju zadanoj temi i formi.

Odabir, proglašenje i dodjela nagrada najuspješnijim malim literatima  bit će 15. veljače, na 100. obljetnicu Vitezova rođenja,  u Osnovnoj školi „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno.

Očekujemo da male glave nakon bezbrižnih igara, pregršt  sjajnih zvjezdica, čarobnih ideja stave na papir :  „Da zvjezdice kući znaju, kad se nebom naigraju.“

Radove šaljite na sljedeću adresu: Osnovna škola „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Trg Karla Lukaša 7

48214 Sveti Ivan Žabno

Za literarni natječaj „Igra se nastavlja i sljedećih 100 godina

P.s. U slučaju nekih nejasnoća, javite nam se putem maila: sudinec@gmail.comili jerko_barisic@yahoo.com

Igra se nastavlja i sljedećih 100 godina

Osnovna škola „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno raspisuje likovni natječaj povodom 100. obljetnice rođenja Grigora Viteza za učenike nižih i petih razreda osnovnih škola Koprivničko – križevačke županije te škola koje nose ime našeg, velikog dječjeg  pjesnika.

Tema natječaja za niže razrede  su igra, dječja solidarnost, nenasilje, tolerancija i zajedništvo.  Inspirirani Vitezovim stvaralaštvom učenici će se likovno izraziti u tehnikama: kolaž, tempera, akvarel ili po slobodnom izboru. Format je veličina sukladna odgovarajućoj likovnoj mapi od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Tema natječaja za učenike petih razreda  je obuhvaćena  naslovom Igra se nastavlja. Učenici neka osmisle prigodnu poštansku markicu, a  mogu se likovno izražavati u svim likovnim tehnikama prema nastavnom planu likovne kulture. Poticaj mogu biti sve pjesme Grigora Viteza koje su obvezna lektira u petom razredu osnovne škole. Na učeničkim likovnim radovima trebaju doći do izražaja pjesničke slike iz spomenute lektire.  Format je veličina sukladna odgovarajućoj likovnoj mapi 5. razreda.

Na poleđini radova potrebno je ispisati sljedeće podatke: OSNOVNA ŠKOLA

IME I PREZIME UČENIKA

RAZRED

LIKOVNA TEHNIKA

MOTIV / POTICAJ

IME I PREZIME UČITELJA

Natječaj je otvoren do 30. siječnja 2011.

Radove šaljite na sljedeću adresu:Osnovna škola „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno

Trg Karla Lukaša 7

48214 Sveti Ivan Žabno

Za likovni natječaj „Igra se nastavlja i sljedećih 100 godina