« Travanj 2024 »

Intervju u sjeni velikog genija
Autor: Jerko Barišić, 26. 6. 2017.

Mali novinari OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno, u pratnji svojih voditelja Mirele Tuk Nataša Oreč i Jerka Barišića, u srijedu, 21. lipnja ove godine,  otputovali su u Zagreb gdje su imali intervju s poznatim glumcem Goranom Navojcem.

Čovjek misli da su glumci ili neke javne osobe daleke i da im se teško približiti.  Oni često iznenade svojom neposrednošću, skromnošću, jednostavnošću. To se sve ostvarilo u ovom dugo očekivanom susretu. Goran Navojec dočekao je svoje goste ispred Slastičarne Zagreb u Teslinoj ulici, nekoliko metara od spomenika velikom geniju - Nikoli Tesli. Obradovao se malim novinarima   i njihovim voditeljima. Čim se društvo smjestilo,  došao je još jedan glumac - Filip Šovagović, svi su ustali i s njim se fotografirali. Filip je otišao svojim putom. Goran je sve počastio sladoledom ili onim što su željeli. I baš kad je intervju krenuo, počela je olujna kiša udarati po nastrešnici ispred slastičarne, lijevala je kao iz kabla. Pobojali su se da se neće čuti zvučni zapis na mobitelima. U jednom trenutku pristupila je i glumica Marija Škaričić. Nešto je predala Goranu. On ju je predstavio kao svoju profesoricu koja mu je predavala na Akademiji. Bila je to mala šala. Ona se pozdravila i otišla. Mali novinari su nastavili dalje rešetati glumca pitanjima. Susret je trajao preko sat vremena. Sugovornik je bio potpuno posvećen djeci koja su ga pitala o njegovoj profesiji, zanimljivostima i životu. Toliko je bio zadovoljan pristupom  malih novinara  da je odbio prihvatiti autorizaciju intervjua. Uskoro se pojavio automobil kojim je morao krenuti na snimanje u Opatiju. Još koji zajednički i pojedinačni snimak te pokoji selfie, pozdravi i rastanak s  Goranom. Mahali su mu kad je krenuo automobil koji je brzo nestao. Puni dojmova  posjetili su ono što se ne smije zaobići - McDonald's, izabrali jelo i  osvježili se sokom te požurili na vlak...