« Travanj 2024 »

Svečana podjela svjedodžbi učenicima osmih razreda
Autor: Vesna Benković, 30. 6. 2017.

30. lipnja 2017. u našoj je školi održana svečanost povodom završetka osnovnoškolskog obrazovanja učenika osmih razreda.

Nakon pozdrava, ravnatelj škole Tomislav Hanžeković, u svom je uvodnom govoru naveo da je ove školske godine od ukupno 48 učenika, podijeljenih u tri razredna odjela, 47 učenika završilo osmi razred.

Jedna učenica je, zbog teške prometne nezgode koju je doživjela na početku ove školske godine, neocijenjena, ali joj je ravnatelj poželio brz oporavak i da sljedeće školske godine i ona uspješno završi svoje osnovnoškolsko obrazovanje.

Nadalje je ravnatelj naveo podatak da je od učenika koji su završili osmi razred, 14 odličnih, 10 vrlo dobrih i 23 dobra učenika. Također su zahvale za uspješno dovođenje do kraja osmog razreda primili razrednici: Marin Glamuzina, Zoran Cvetković i Krunčica Kuhar-Kozlik.

Nakon toga svaki razred je izveo svoj kratki program sastavljen od izvođenja pjesama te prikazivanja svog školovanja uz pomoć power point prezentacija.

Uslijedila je svečana podjela svjedodžbi. Svaki je razrednik svakom učeniku uručio svjedodžbu, a ravnatelj je svakom učeniku uručio i cvijet koji su učenicima osmih razreda darovali učenici sedmih razreda. Posebno velikim pljeskom je bilo nagrađeno šestero učenika koji su prošli s uspjehom 5,00 i uzornim vladanjem. Njima je ravnatelj udijelio i mali znak zahvalnosti u obliku knjige s posvetom.

Pohvaljeni su i učenici koji su uspješno sudjelovali na nedavnim natjecanjima. Tako su za izradu što pravilnijeg i većeg kristala, za osvojeno 12 mjesto u konkurenciji 170 prijavljenih ekipa pohvaljene učenice Dorotea Hlebec, Sarah Hrgovan i Iva Čavlović kao i njihova mentorica profesorica Nataša Šmid. Za osvojeno 2. mjesto na Festivalu matematike, u kategoriji sedmih i osmih razreda, pohvaljene su učenice Dorotea Hlebec, Viktorija Palatinuš i Emanuela Dolački. Za osvojeno 3. mjesto na na Festivalu matematike, u kategoriji sedmih i osmih razreda, pohvaljene su učenice Nikolina Matos, Iva Čavlović i Ela Hamzić. Svaka pohvala upućena je i njihovim mentorima Ljerki Čeredar, Marinu Glamuzini i Luciji Šikić.

Novost  ovogodišnje svečanosti "osmaka" izbor je za najosmaša generacije. Tom je laskavom titulom počašćena učenica 8.a razreda Dorotea Hlebec.