« Travanj 2024 »

Predbožićna priredba
Autor: Vesna Benković, 21. 12. 2018.

I ove je godine  20. 12. 2018. je u bivšoj kino dvorani u Svetom Ivanu Žabno održana predbožićna školska priredba.

Priredba je započela projekcijom kratkog filma "Čokolada", čiji su autori učiteljice Ivančica Sudinec i Nataša Oreč. Film, u kojem su svi glumci učenici škole, osvojio je 13. 12. 2018.  prvu nagradu za najbolju kreativnu suradnju na kreativnom natječaju "Moja županija bez korupcije".

Film je pohvalio i ujedno sve prisutne pozdravio ravnatelj škole Tomislav Hanžeković. Školski zbor, pod ravnanjem učiteljice Višnje Radić izveo je tri pjesme, "Tihu noć", Radujte se narodi" i Beyonce-inu verziju pjesme "Ave Marija".

Veselo su se igrali i plesali mali patuljci predškolci predvođeni učiteljicom Katarinom Rožman, a nakon njih su članovi recitatorske skupine učenika nižih razreda, za čije uvježbavanje su zaslužne učiteljice Gordana Koščak, Mirela Tuk i Sanja Biškup, izrekli nekoliko misli o Badnjaku, Novogodišnjem vlaku i Djedu Božićnjaku.

Dramska skupina nižih razreda, vođena učiteljicom Nevenkom Bajsić u kratkom igrokazu nam je otkrila "Čarobni recept Djeda Božičnjaka", a  nakon njih je sve okupljene razveselila i rasplesala plesna skupina nižih razreda, vođena učiteljicom Tatjanom Kopjar svojom izvedbom "Rockin' around the Christmas tree".

"Potragu za Djedom Mrazom" poduzela je dramska skupina viših razreda, vođena učiteljem Tomislavom Hrebakom, a praćena Tamburaškim orkestrom škole pod ravnanjem učiteljice Višnje Radić.

Program su vodile učenice Nirvana Sinani i Valentina Brestak, a za konferansu i koordinaciju priredbe bio je zadužen učitelj Tomislav Hrebak.

Jerko Barišić, fotografije

Zoran Cvetković, plakat