1. Balogijada - rezultati krasnoslovno-likovnog natječaja!
Autor: Jerko Barišić, 25. 5. 2019.

Objavljeni su rezultati krasnoslovnog i likovnog natječaja u sklopu 1. Balogijade! Popis najuspjelijih krasnoslova i likovnih radova prema (pr)ocjeni naših prosudbenih povjerenstava možete pronaći u privitcima ove objave.

Iskreno čestitamo svim istaknutim učenicima i njihovim mentorima te vas pozivamo na završnu svečanost 1. Balogijade koja će se održati 30. svibnja 2019. godine u Svetom Petru Čvrstecu pokraj Križevaca, rodnom mjestu našeg i vašeg Zvonimira Baloga.

Svim sudionicima naših natječaja, učenicima i njihovim mentorima, zahvaljujemo na iznimno velikom odazivu i brojnim pristiglim radovima! Vaš nas trud i rad s učenicima raduje i ujedno motivira na ulaganje maksimalnih napora da Balogijada u godinama koje dolaze (p)ostane naša i vaša lijepa, zajednička, balogovska krasnoslovno-likovna avantura u kojoj ćemo svi zajedno uživati u Balogovu zavičaju! Najljepša vam hvala!

Na raspisane krasnoslovni i likovni natječaj pristiglo je 228 snimki učeničkih krasnoslova Balogove poezije i 421 likovni rad inspiriran motivima iz Balogova stvaralaštva iz ukupno 101 škole iz svih krajeva Lijepe Naše (od Slavonije preko cijele kontinentalne Hrvatske, Istre i Kvarnera, Gorskog kotara i Like, pa duž Dalmacije)! Za vrednovanje pristiglih radova, podijeljenih u kategorije nižih (1. – 4.) i viših (5. – 8.) razreda osnovne škole, oformljena su stručna prosudbena povjerenstva koja su (pr)ocjenjivala pristigle učeničke radove.

Likovno povjerenstvo činili su:

Tomislav Buntak, dekan Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu

Ranka Javor, komparatistica i povjesničarka umjetnosti

Manuela Vladić-Maštruko, akademska slikarica i ilustratorica.

Krasnoslovno povjerenstvo činili su:

Barbara Rocco, glumica, redateljica i scenaristica

Zvonimir Ilijić, filmski i kazališni redatelj

Nikolina Marinić, profesorica hrvatskoga jezika i dramska pedagoginja.

Povjerenstvo za (pr)ocjenu krasnoslova izabralo je 30 najuspjelijih krasnoslova (15 u kategoriji nižih (1. – 4.) i 15 u kategoriji viših (5. – 8.) razreda osnovnih škola) koje će učenici izvesti 30. svibnja 2019. godine na završnoj svečanosti 1. Balogijade u Svetom Petru Čvrstecu, pri čemu će najboljih 5 izvedbi u svakoj kategoriji, po (pr)ocjeni prosudbenog povjerenstva, toga dana biti nagrađeno glavnim nagradama (dakle, krasnoslovljenje Balogove poezije na završnoj svečanosti bit će i natjecateljskog karaktera).

Povjerenstvo za likovne radove izabralo je 70 radova za postavljanje na likovnoj izložbi 30. svibnja 2019. u Područnoj školi u Svetom Petru Čvrstecu i objavljivanje u popratnome likovnom zborniku, a glavne će nagrade za likovni izraz ukupno dobiti 10 učenika čije je likovne radove stručno povjerenstvo proglasilo najboljima.

Detaljan hodogram završne svečanosti bit će naknadno istaknut u posebnoj objavi na našoj web-stranici, a svi će sudionici središnjeg programa 1. Balogijade biti posebno kontaktirani.

Povjerenstvo za organizaciju 1. Balogijade

Sveti Ivan Žabno, 25. 5. 2019.