Priredba dobrodošlice za prvake
Autor: Vesna Benković, 10. 9. 2019.

Na prvi dan nastave, 9. rujna 2019. u bivšoj kino dvorani u Svetom Ivanu Žabnu održana je priredba dobrodošlice ovogodišnjim prvašima. Za razliku od prijašnjih godina kada su učenici prvih razreda u matičnoj školi „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno kao i oni u područnim školama Sveti Petar Čvrstec, Trema i Cirkvena imali zasebne priredbe, sada je taj program bio zajednički.

Nakon uvodnih riječi dobrodošlice ravnatelja škole Tomislava Hanžekovića, okupljene je zaokupio i zabavio mjuzikl „U potrazi za princezom“, autora Gordane Kolarik i Darka Ocvirka.

Mjuzikl su pripremile učiteljica glazbene kulture Višnjica Radić, koja je bila zadužena za glazbeni dio i učiteljica razredne nastave Tatjana Kopjar, koja je osmislila plesni dio mjuzikla. Raspjevani i rasplesani glumci, pjevači i plesači bili su: učenice Nina Đurinić, Leona Dabić i Ana Anjoš kao „praščići“, "praščice" Antonija Kovačec, Izabela Štefković i Kjara Švec, Snjeguljica Klara Korpar, Trnoružica Lana Mišura i Matovilka Helena Piškorić, „gatara“ Ana Anjoš, „patuljci“ Katja Švec, Mateo Kopjar i Fran Korpar  te plesačice Ana Manojlović, Karolina Halužan, Patricija Kukec, Lana Bauman i Monika Koščević.

Kulise za predstavu izradila je Sanja Benko.

Nakon mjuzikla, svaki učenik prvog razreda je od ravnatelja škole dobio reflektirajući prometni prsluk i mali poklon paketić izdavačke kuće Školska knjiga. Prometni prsluci dobiveni su zahvaljujući Koprivničko-križevačkoj županiji i Županijskom prometnom uredu.

Priredba je završila skupnim i pojedinačnim fotografiranje. Prisutne je posebno zabavilo fotografiranje u okviru dobrodošlice koji je izradila učiteljica likovne kulture Ivančica Podhraški. Da bi sve tehnički bilo usklađeno pobrinuo se školski domar Predrag Halužan.